ЕДИ РАМА ИНСПИРАТИВЕН ВО СВОЈОТ ГОВОР: ГОСПОД МУ ДАЛ НА БАЛКАНОТ ДОВОЛНО РЕСУРСИ ЗА ЛУЃЕТО ДА ЖИВЕАТ ДОСТОИНСТВЕНО НО НИЕ ЛУЃЕТО МУ ПРКОСИМЕ НА ГОСПОД И СИ ШТЕТИМЕ САМИТЕ НА СЕБЕ
ЕДИ РАМА ИНСПИРАТИВЕН ВО СВОЈОТ ГОВОР: ГОСПОД МУ ДАЛ НА БАЛКАНОТ ДОВОЛНО РЕСУРСИ ЗА ЛУЃЕТО ДА ЖИВЕАТ ДОСТОИНСТВЕНО НО НИЕ ЛУЃЕТО МУ ПРКОСИМЕ НА ГОСПОД И СИ ШТЕТИМЕ САМИТЕ НА СЕБЕ
(ВИДЕО) Заев, Вучиќ и Рама ги потпишаа првите официјални документи за соработка во рамките на „Отворен Балкан“ за силен импулс за поттикнување на регионалната соработка
(ВИДЕО) Заев, Вучиќ и Рама ги потпишаа првите официјални документи за соработка во рамките на „Отворен Балкан“ за силен импулс за поттикнување на регионалната соработка
НО ЗАРЕМ НЕ Е ТОА ЦЕЛАТА ПОЕНТА ДА СЕ КАЗНАТ КРИМИНАЛЦИТЕ - Тежок живот зад решетки - критики за условите во затворите
НО ЗАРЕМ НЕ Е ТОА ЦЕЛАТА ПОЕНТА ДА СЕ КАЗНАТ КРИМИНАЛЦИТЕ - Тежок живот зад решетки - критики за условите во затворите
(ВИДЕО) СО ЧУДЕСИЈА ОД МОСТ, ХРВАТСКА ГО ПОВРЗА ДУБРОВНИК СО СПЛИТ ПРЕКУ МОРЕ
(ВИДЕО) СО ЧУДЕСИЈА ОД МОСТ, ХРВАТСКА ГО ПОВРЗА ДУБРОВНИК СО СПЛИТ ПРЕКУ МОРЕ
(ВИДЕО) СОВЕТ ОД ЛЕКАР НА ИНТЕНЗИВНА ЗА ТОА ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ВАКЦИНИРАТЕ ОД КОРОНА
(ВИДЕО) СОВЕТ ОД ЛЕКАР НА ИНТЕНЗИВНА ЗА ТОА ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ВАКЦИНИРАТЕ ОД КОРОНА
Киро Глигоров и Бранко ја држеа земјата на дистанца од балканот, Грујо не скара со сите, Зоран Заев го обединнува балканот: Од денеска започнува нова ера на соработката во регионот
Киро Глигоров и Бранко ја држеа земјата на дистанца од балканот, Грујо не скара со сите, Зоран Заев го обединнува балканот: Од денеска започнува нова ера на соработката во регионот
ЈОВАНОСКИ: ВО ПРИЛЕП ОСВЕН УЛИЦИ ГРАДИМЕ И НОВИ ПАРКИРАЛИШТА
ЈОВАНОСКИ: ВО ПРИЛЕП ОСВЕН УЛИЦИ ГРАДИМЕ И НОВИ ПАРКИРАЛИШТА
ЕДИ РАМА РАСТУРИ ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС: СО ВЕКОВИ СИ КОПАВМЕ ОЧИ ЕДНИ НА ДРУГИ ДОДЕКА ЕВРОПА СЕ БОГАТЕШЕ, ВРЕМЕ И НИЕ ДА СЕ ОПАМЕТИМЕ И ДА ГО ЗБОГАТИМЕ НАРОДОТ НА БАЛКАНОТ, ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ ЕКОНОМСКИ И ДА ИМАМЕ РАСТ ОД 6-7 ПРОЦЕНТИ ГОДИШНО!
ЕДИ РАМА РАСТУРИ ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС: СО ВЕКОВИ СИ КОПАВМЕ ОЧИ ЕДНИ НА ДРУГИ ДОДЕКА ЕВРОПА СЕ БОГАТЕШЕ, ВРЕМЕ И НИЕ ДА СЕ ОПАМЕТИМЕ И ДА ГО ЗБОГАТИМЕ НАРОДОТ НА БАЛКАНОТ, ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ ЕКОНОМСКИ И ДА ИМАМЕ РАСТ ОД 6-7 ПРОЦЕНТИ ГОДИШНО!

Заев: Смената на генерации е многу здрава, СДСМ победува но и се менува

Претседателот на СДСМ , Зоран Заев во гостувањето на дневникот на Јавниот сервис, објасни дека смената на генерациите е многу здрава и дека досегашните кадри на партијата и натаму имаат уште многу да дадат и како дел од партијата и од државните функции кои ги имаат.

“Се работи за нормална, логична смена на генерации, дел од таа смена на генерации е и мојата позиција јас сум најавил до два мандати премиер согласно тоа и претседател на СДСМ. Секако добив чест на непосредни избори во март за втор мандат од премиерскиот дел а третиот мандат претседател на партија. Сработија многу овие луѓе кои веќе не се на позиции, имаат сериозни државни позиции и имаат многу што да сработат. Обновувањето на енергија, нови идеи дава можност да секој напредува во партиско политичка кариера, да наметне свои погледи, визии, експертизи, а секако и да го шириме кругот на активни луѓе”, изјави претседателот Заев.

Претседателот на СДСМ детално објасни дека во новите високи партиски органи доминираат младите и тоа ја дава потгребната нова енергија, но досегашните кадри уште многу ќе придонесуваат за успесите и на партијата и на државата.

“Досегашните високи функционери се мои добри другари и тие продолжуваат заедно да работат, Радмила Шекеринска во Министерството за одбрана и тоа како има уште многу што да работиме со Армијата, членството во НАТО е сериозен успех којшто го постигнавме под нејзино раководство на одбраната. Но, нашата Армија во издигнувањето на нејзиното достоинство, дигнитет, операбилност, подготвеност е нешто на кое што уште многу што да работиме. Коста Петров е директор на Фондот за иновации и технолошки развој, Мухамед Зеќири генерален секретар на Влада и таму има многу задачи и работа, заклучи претседателот Заев.

loading...

KissAnime paradise kiss anime: One Punch Man Episode 12

ANIMEFLIX animeflix fruits basket: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 24