Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија

ПРЕВИРАЊА ВО СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА, УШТЕ ПРВИОТ ДЕН ВМРОВЦИТЕ ПОЧНАА СО МАЈМУНАРИИ ПОРАДИ ШТО НЕ СЕ ИЗБРА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТ

СООПШТЕНИЕ до медиумите -13.11.2021

Советот во Гевгелија не избра претседател, предвремените промоции со злоупотреба на општинската администрација од страна на новиот градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Гевгелија не вродија со плод.

На вчерашната конститутивна седница на Советот на општина Гевгелија беше верификуван мандатот на 19-те новоизбрани советници, но не се избра нов претседател на Советот, како што стоеше во дневниот ред на седницата.

Партијата ВМРО-ДПМНЕ иако протежираше свој миленик на оваа функција, иако новоизбраниот градоначалник на општина Гевгелија во отсуство го промовираше како потписник на документи за следната работна седница, вчера на конститутивната седница не успеа да ја оствари својата замисла. Советниците на ВМРО-ДПМНЕ иако мнозинство во гевгелискиот Совет, немаат квалитативно мнозинство за избор на претседател на Совет на општина Гевгелија.

Со тоа, во игра остануваат тајните аспирации на новоизбраниот градоначалник на општина Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, уште не седнат на функцијата, телефонски да диригира која е пазарната цена за да се обезбеди мнозинство на локалната власт во Гевгелија.

За гевгеличани и за јавноста останува грдата слика на нарачаната злоупотреба на општинските служби за предвременото устоличување на советник од ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Совет, со обележаното црвено столче во салата на Народниот Театар во Гевгелија, каде се одржа вчерашната конститутивна седница, како спомен за изборното фијаско на ДПМНЕ.

СДСМ Гевгелија дојде до извори кои зборуваат за индиции дека ова е намерно направено кон д-р Патрик Матх кои имаше аспирации да биде кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Гевгелија, па ново избраниот титулар сака да му покаже на кои треба да биде потчинет, со цел дискредитација на неговото име.

Општинската организација на СДСМ Гевгелија преку својата советничка група ќе влијае во работата на Советот и нема да дозволи такви злоупотреби на општинската администрација во служба на нелегална партиска промоција, и ќе им застане на патот на сомнителните партиски пазарења за дотолчување на демократијата по рецептот на ДПМНЕ.

Гевгелија Општинска организација
13.11.2021 СДСМ Гевгелија

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch app That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

AniWatch Naruto (Dub) Episode 218

watch anime dub Horimiya (Dub)

aniwatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 20

tải go88