(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките

Пригодни поштенски пликови за народните херои на Македонија

Во Домот на АРМ во Скопје на 4 јули, Сојузот на филателистите на Македонија го промовираше проектот „Сто години од раѓањето на седум народни херои во 2021“. Петмина од нив го положиле својот живот во Народно-ослободителната борба и револуција на свои неполни 25 години меѓу кои се Борка Талески, Христијан Тодоровски Карпош, Ванчо Прке, Илија Јованоски и Славчо Стојменски, а меѓу хероите се и Крсте Црвенковски и Васко Карангелески. Проектот предвидува издавање на седум посебни пликови на кои е отпечатен ликот на херојот, придружен со соодветни филателистички податоци.

Во соработка со АД Пошта на Северна Македонија, овие пликови ќе бидат украсени со македонски поштенски марки со слики од родното место на херојот, кои ќе бидат поништени со пригодни поштенски печати. Овие печати ќе бидат во еднодневна употреба на денот на раѓањето на херојот во неговото родно место.

На 4 Јули беше промовиран првиот пригоден плик за генерал-полковникот Васко Карангелески во присуство на неговиот син Раде Карангелески со поширокото негово семејство.
Пригодниот печат на пликот за Васко Карангелески ќе биде во еднодневна употреба во поштата во Битола денес на 7 јули.

loading...

https://aniwatch.pro aniwatch me

AnimeFreak: Pig Sale anime episode Full online free at https://animefreak.ws watch anime dub

Watch anime online for free at AnimeBee watch anime dub

Website https://animeflix.nl: Watch Junjou Romantica OVA animeflix Episode Full animeflix one piece

Seositecheckup: https://seositecheckup.com/seo-audit/animeflix.nl

Hvacr: https://hvacr.vn/diendan/members/animefreakws.124980/#about