Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

ПРИЈАТЕЛИ ДУШЕГРИЖНИЦИ ОД ДПМНЕ кои ве мачи дилемата – што сме гласале денес? – зашто Зоран Заев бил единствен кандидат а се гласало??

Пишува: Петар Спасов, Ново Село, Струмица

Е па драги мои да ве просветлам – /речиси на сите конгреси вие акламативно добивате претседател како единствен конгресен кандидат!

-Прв конгрес 1991 Љубчо Георгиевски единствен
-Десети конгрес1995 реизбран Љубчо единствен
-Единаесети конгрес 1999 пак единствен Љубчо
– Дванаесети конгрес 2003 се глумаат избори меѓу Груевски и Ѓорчев и победува Груевски
-Тринаесети 2008 Никола Груевски единствен
-Четиринаесети 2012 Груевски единствен
-Петнаесети 2015 Груевски единствен
-Седумнаесети конгрес 2017 Груевски си дава оставка и единствена понуда е денешен Мицко – кому му дишаат во врат сопартијците за вонреден конгрес за негова политичка (би рекол заслужена ) егзекуција

РАЗЛИКАТА ДРАГИ МОИ е што денес ние СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ја искористивме можноста лично да дадеме доверба ( или недоверба ) на лидер!
Денес во одлуката влог имаше секој член на партијата а не само ДЕЛЕГАТИТЕ кои во принцип се партиски функционери,,, денес моите родители кои се во осмата декада од животот можеа да бират лидер

Керка ми која штотуку стана полнолетна гласаше за лидер, сите членови на партијата од метрополата до најдалечното село ја искористија можноста да дадат доверба на партискиот лидер!!

НЕКА ГО ПРОБА ТАКВОТО ГЛАСАЊЕ МИЦКОВСКИ ВО МОМЕНТОВ И ТОГАШ ЌЕ ЈА УСОГЛАСИМЕ БРАНОВАТА ДОЛЖИНА ЗА КОМУНИКАЦИЈА – дотогаш учете ЕВРОПИЗАЦИЈА НА ПАРТИЈАТА КОЈА СЕУШТЕ ПУЛСИРА ПОД ДИРИГЕНСКАТА ПАЛКА НА БУДИМПЕШТАНСКАТА РАКА

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animes online AnimeHeaven Tokyo Revengers

animeheaven app Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

anime to watch Attack on Titan (Dub)

AnimeHeaven Tokyo Revengers

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 23