МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

ПРИЗНАНИЕ ЗА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ОД МАГАЗИНОТ GLOBAL FINANCE ЗА ИСТАКНАТО КРИЗНО ЛИДЕРСТВО

Угледниот магазин „Global Finance“ ѝ го додели признанието за Distinguished Crisis Leadership in 2020 (Истакнато кризно лидерство во 2020 година) на Комерцијална банка.

Признанието е резултат на максималните напори што ги вложи Банката во услови на пандемија за да ги задоволи потребите и да им помогне на своите клиенти, да ги заштити своите вработени и да обезбеди поддршка на општеството.

Истовремено, ова признание нѐ поттикнува на нови понатамошни заложби за заштита и просперитет на целокупното македонско општество.
Ова признание Банката го доби во избор од повеќе банки од целиот свет, што нѐ прави посебно горди.

Соопштението за јавноста и списокот на наградени е објавен на веб-страната на магазинот. https://www.gfmag.com/…/global-finance-recognizes…

loading...

AnimeKisa: Fullmetal Alchemist: Brotherhood OVA Collection (Dub) anime episode 4 online free at https://animekisa.in anime stream

KissAnime: Meganebu! anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime promare

Guardian of Darkness Episode 3

Zatch Bell! (Dub) Episode 104

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/117670984001647415663

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimelol/about