(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство

ПРОБИШТИП СЕ ПОДНОВИ СО 4 НОВИ ВОЗИЛА ЗА СОБИРАЊЕ СМЕТ И 140 НОВИ КОНТЕЈНЕРИ

ℹ️ Општина Пробиштип постојано работи кон подобрување на услугите на граѓаните, во таа насока ЈКП “Никола Карев” од почетокот на месец јуни започна со нов концепт во делот на собирање на сметот од домаќинствата, односно започна со вечерно изнесување на сметот од 18:00 часот.

ℹ️ Јавното комунално претпријатие во изминатиов период преку проектот за регионалната депонија, го зголеми возниот парк со 3️⃣ нови возила за смет и уште 1️⃣ возило преку донација од Јапонската амбасада, со што се надминати и решени проблемите со стариот возен парк.

🔜 Во периодов следи и набавка на 1️⃣4️⃣3️⃣ контејнери со што општината заедно со населените места, целосно ќе биде опфатена со контејнери за исфрлање на смет.
➡️ Продолжуваме да работиме, за подобра општина и подобри услуги на граѓаните!

loading...

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch Twilight Of The Dark Master (Dub) Episode Full

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. eX-Driver (https://aniwatch.pro/m/aXon) Episode 6

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Watch Pretty Cure Max Heart Episode 47

KissAnime Starity: https://starity.hu/profil/292825-kissanimemx/