Шекеринска: Заразениот војник со медицинска евакуација ќе биде донесен во Скопје
Шекеринска: Заразениот војник со медицинска евакуација ќе биде донесен во Скопје
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БРИСЕЛ: Ние сме народ со гордост - никој не смее да си игра со македонскиот индентитет!
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БРИСЕЛ: Ние сме народ со гордост - никој не смее да си игра со македонскиот индентитет!
СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева
ПАДНА ДОГОВОР: АРМИСКИТЕ И ПОЛИЦИСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ ЌЕ СЕ РЕНОВИРААТ СО НАЈСОВРЕМЕНА ОПРЕМА ВО ЧЕШКА
ПАДНА ДОГОВОР: АРМИСКИТЕ И ПОЛИЦИСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ ЌЕ СЕ РЕНОВИРААТ СО НАЈСОВРЕМЕНА ОПРЕМА ВО ЧЕШКА

Продолжен мандатот на Рубин Земон во партијата “ПОЕН”

Партијата за општествен и економски напредок „ПОЕН“, на ден 20/12/2020 одржа онлајн седница на Главниот одбор, кој поради вонредните околности поради пандемијата ги има ингеренциите на Собранието како највисок орган на партијата. На седницата претседателот на партијата д-р Рубин Земон поднесе извештај за работата на партијата како и беше анализирана актуелната политичка состојба во Република Северна Македонија, објави на својот ФБ профил претседателот на ПОЕН Рубин Земон.

Земон во објавата додава:

Покрај одредени измени и дополнувања на Статутот на ПОЕН, со кој се зголеми родовата рамноправност и младинското учество во органите и телата на партијата, се утврдија и нови форми на делување на партијата, како што е академскиот совет и воспоставувањето на функцијата „комесар“ за одредена област.

Се направи и избор на органите на ПОЕН, односно нов Надзорен одбор со кој претседава Медо Балиќ од Скопје, како и се избраа нов Главен одбор од 41 член како највисоко тело на Партијата меѓу две Собранија. За претседател на Главниот одбор се избра Благоја Костовски од Прилеп. Поради специфичните статутарни одредби при избор на претседател на Партијата, кој што се бира со тајно гласање, Главниот одбор реши да се продолжи мандатот на Рубин Земон како претседател на ПОЕН, се додека не се создадат услови за физичко присуство на сите делегати на Собранието на ПОЕН и спроведување на тајното гласање, односно откако ќе заврши кризната состојба со пандемијата на КОВИД 19.За потпретседатели на ПОЕН се избрани: М-р Симона Ристевска од Скопје, м-р Дијана Марковиќ од Скопје, Милан Тоцев од Прилеп и Димитар Илиевски од Скопје. За секретар на ПОЕН е избран доц. д-р Александар Манасиевски од Скопје. За членови на Извршниот одбор на ПОЕН се избрани: Љупчо Петровски од Делчево, Гоце Величковски од Росоман, Мирослав Анастасов од Кавадарци, Никола Шалваринов од Скопје, Цоки Ристовски од Куманово, М-р. Ирена Оровчанец од Скопје, Беатриса Асаноска од Кичево, и Верица Џијановска од Скопје.За претседател на академскиот совет на ПОЕН е избран проф. д-р Ѓорѓи Тоновски.

За Комесари по области се избрани следните лица: Инвестициони политики: Мирослав Анастасов, развој на бизнисот и претприемништвото: Блажо Зафировски, земјоделие : Гоце Ивановски, шуми и пасишта: Тони Ангеловски, мултикултурно општество и интеграција: м-р.Ирена Оровчанец, економија: Гоце Величковски, труд, социјална политика и пензионери: М-р. Симона Николовска, култура, културно наследство и туризам: Елеонора Џалева, безбедност: Дијана Марковиќ, здравство: д-р. Ивона Бошкова Спасовска, локална самоуправа и јавна администрација: Цоки Ристовски, родова еднаквост и еднакви можности: Марина Мартиновска, млади и студентски прашања: Јована Милчевска, спорт и рекреација: Љупчо Петровски.

loading...

KissAnime anime stream: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://kissanimeonline.com/m/Ogg1) Episode 11

ANIMEFLIX animeflix spirited away: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 4 (https://animeflix.nl/m/m5VP/ep-4)