Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето

Продолжуваат активностите на терен на екипите на ЈП „Улици и патишта“

Екипите на ЈП „Улици и патишта“ деновиве продолжуваат да работат на подготовка за асфалтирање на дел од пешачката и на вело патеката, како и на ископ и поставување рабници на булеварот Србија.

На булеварот Гоце Делчев пред катната гаража Судска палата екипите продолжуваат со следната фаза при реконструкција на тротоарот и отстранувањето на оштетените плочки од постојната патека што ќе се асфалтира. Активностите за санација и реконструкција на пешачките патеки во градски парк исто така продолжува,како и санацијата на средишните жардиниери на градските сообраќајници.

Во текот на наредните денови на булеварот Босна и Херцеговина ќе се изведуваат градежни работи за поставување инсталација и шахти за семафори.

Санација и обнова на оштетените заштитни столбови имаше на улиците и булеварите во Централното градско подрачје.

Редовната контрола и обиколка на вертикалната и светлосна сигнализација се изведува секојдневно и во согласнот од потребите на теренот се интервенира со замена или обнова на целосно нова сигнализација.

Со почит, Град Скопје

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime AnimeDao Attack on Titan Season 3 Part 2

Gintama

anime websites AnimeDao BANANA FISH

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AnimeDao The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 22

tải go88