На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

Проф. д-р Докиќ: Демантирам дека сум автор на текстот кој се шири на социјалните мрежи, сторителите да бидат објавени

– Директорот на Клиниката за пулмологија, проф. д-р Дејан Докиќ демантира дека е автор на текстот, кој се споделува на социјалните мрежи, а во кој наводно тој кажува став за состојбата со коронавирусот во земјава. Тој соопшти дека делото го пријавил во полиција и побара сторителите да бидат јавно објавени за да се спречи таквата злоупотреба во иднина, која има за цел да шири паника во јавноста и да внесе сомнеж врз нашиот здравствен систем.

-Категорично ги демантирам наводите во тој текст и изјавувам дека јас тој текст не сум го напишал, ниту пак стојам зад неговата содржина. Овој текст веројатно е напишан, преку злоупотребата на моето име, да се шири паника во јавноста и да се поткопа довербата на граѓаните во јавното здравство. Има доволно сместувачки капацитети за сите оние на кои им треба хоспитализација. Ги уверувам граѓаните дека ние пациентите ги лекуваме според протоколи, кои се преземени од САД и западноевропските држави, потенцира проф. д-р Докиќ.

Тој нагласи дека Министерството за здравство направило напори да го набави сите лекови спомнати во протоколите, да набави опрема, концентратори, да нема ниту едно легло без довод на кислород, монитори, ЕКГ апарати и се она што е потребно за лекување на ковид-пациенти.

-Во ковид-центарот на Интерни клиники, се излекувани голем број пациенти. Според нашите статистички податоци, нашата смртност е околу 25 проценти на 1200 пациенти лекувани таму. Кај европските ковид-болници смртноста е од 22 до 30 проценти. Како што гледате, ние го имаме тој просек којшто го имаат и високо развиените западни земји. Ние добро се справуваме со оваа криза, смета проф. д-р Докиќ.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime to watch Naruto: Shippuden

anime sites AnimeDao My Hero Academia Season 4

AnimeDao High School DxD Episode 5

watch subbed anime Tokyo Revengers (Dub)

AnimeDao One-Punch Man