Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ ДИЛЕРИ НА МАРИХУАНА ВО ГОСТИВАР
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ ДИЛЕРИ НА МАРИХУАНА ВО ГОСТИВАР
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете
ХАХА, ОВА Е ЈАКО - РИЗАОВ: ВМРОВЦИТЕ НЕ ЗНААТ ДЕКА ЗБОРОТ СЕВЕРЏАН НА ТУРСКИ ЗНАЧИ САКАНА ДУША
ХАХА, ОВА Е ЈАКО - РИЗАОВ: ВМРОВЦИТЕ НЕ ЗНААТ ДЕКА ЗБОРОТ СЕВЕРЏАН НА ТУРСКИ ЗНАЧИ САКАНА ДУША
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ИМА ЕДНА СИЛНА ПРИЧИНА ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ МАСОВНО ГО ПРИФАТИЈА КОМУНИЗМОТ ВО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА - САМО КОМУНИСТИТЕ НЕКОГАШ МУ ПОНУДИЛЕ НА МАКЕДОНЕЦОТ ДЕКА КОНЕЧНО ЌЕ ИМА СВОЈА ДРЖАВА
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ИМА ЕДНА СИЛНА ПРИЧИНА ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ МАСОВНО ГО ПРИФАТИЈА КОМУНИЗМОТ ВО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА - САМО КОМУНИСТИТЕ НЕКОГАШ МУ ПОНУДИЛЕ НА МАКЕДОНЕЦОТ ДЕКА КОНЕЧНО ЌЕ ИМА СВОЈА ДРЖАВА

ПРОМОТОР НА КОНЦЕРТИ СЕ ЖАЛИ: САКАМ ДА КАЖАМ НА СИТЕ НА ЦЕЛА МАКЕДОНСКА ЈАВНОСТ ДЕКА БОБАН РАЈОВИЌ МЕ ИЗМАМИ МИ ЗЕМА ПАРИ И ИЗБЕГA ЧОВЕКОТ Е ПОЛН СО КОМПЛЕКСИ И ДЕКА НА НЕГОВИОТ НАСТАП ВО СКОПЈЕ ИМАШЕ 500 ДУШИ А НЕ 1500 И 500 ЧЕКАЛЕ НАДВОР ЛАГА!!!! ЛАГА!!!!ЛАГАAAAA!!!!

Да веруваш наивно е многу болна работа!

Како и многуни на го работам она што најдобро го знам а тоа е организирање на настани пропратени со музички вокали, бендови и соло пеачи, мора да признаам дека ние како и музичките артисти поминавме и уште поминуваме лош период ама некакк се турка!

На 27/11/ оваа година по долго убедување ЛИЧНО ОД САМИОТ БОБАН РАЈОВИЌ се договоривме за настап во Скопската дискотека Елит, на тој настап беше договорено сите влезници што ќе се продадат да бидат земени од негова страна и така беше меѓутоа алчноста кога го владее човекот е многу лоша работа, ме убедуваше како е понижување да за негов настап влезницата да се наплаќа 300 денари или 5€ дека би требало минимум 500 денари или 8€ дека е он наголема звезда и дека не можам да го рамнам до дечишта од типот Мирза Селимовиќ, Јелена Костов, Дарко Лазиќ, итн..итн.

Дека он во животот има 20 годишна кариеа и дека е на ниво со големите Лукас, Брена, Чолич, јас му кажав дека е тоа солидна цена за сечии вкус, да видиме како ќе биде па ќе се договРаме понатака за други ангажмани иако ти не си пеел во Македонија повеќе од 15 години тебе луѓето те имаѕ зсборавено, дојде! го угостивме до нашата најдобра храна, нашето најдобро вино, како прави домаќини, доаѓа време за настат и од тука почнуват турбуленции,цело време ме тераше да снимам колку луѓе има како е да му прател на неговиот менаџер да види дека не бил заборавен во Македонија! и воедно да им покаже на колегите дека он има репутација овде.Се наполни диското околу 500 луѓе, поради протоколот не смеевме повеќе иако собира околу 2500 луѓе,замислете човеќ со таква кариера повеќе од 20 год на естрадатс со хитови да се дрзне да ми каже!

Brate molim te na bini mi donesi flasu viskija i pred nastup morash da mi obezbedish gram kokaina jer bez toga ja nemogu da pjevam, а i neku tetku da me olabavi u hotelu posle nastupa, го погледнав само му одговорив, за Виски пии цела ноќ, меѓутпа за тој кокаин јас нит сум дилер нит произведувач нит пак ќе дозволам такво нешто овде кај мене тпа ти можеш таму у Србија овде НЕ! А ЗА ТЕТКИЦУ друже нели тее срам овде ова што гледаш се деца и се врсници со твојата ќерка, ме погледна лошо не ми одговри ништо се качи на бина, заврши концертот како што заврши сабајлето ми звони да сме се видече во хотелот, му реков дека не можаж дека го средувсме локалот да дојдеш до дискотеката да видиле што е!

Етего дојде, slusaj brate sinoc je bilo dobro al malo para brate ipak sam ja zvezda, mene niko ne podrzava ni PINK ni GRAND , Sve te pjevace sto donosish sto nemaju jednu nihnu pesnu na nasttupu imaju podrsku i placash vishe a ja da uzmem 3000€ je ponizenje, stace rec ivi ljudi, на тоа му одговарам ок што е пробчрмот што треба!? Brate dacehs mi josh 2500 evra i josh joh neki nastup da bidemo na nivou, му реков дека не бил таков договор ама ок е, се јавив кај брат ми ми донесе пари му дадов у меѓу време зботевме за концерт во Радовиш, се договпривме да пее за цена од 9000€ на кој ќе направи се негов гостин дс биде ни помлаце ни повеќе Драгана Мирковиќ и Дадо Полумента два бенда и Цвија да му дадам капар од 5000€ и да почнуваме да работиме, се согласив му дадов капар пред 7 сведоци и се така, замина од 29 па се до вчера вртеше реклама и кај него и вп Србија и во Македонија за тој концерт се дур еден познат менаџер од еден познат локал не се јавил не му понудил добра сума на пари само да нее пее на концертот бидејки иститот тој имал закажано настан со артист од Србија и дека ќе има проблем во замена тој да пее 2 пати месечно кај него, се јавувс Бобан го откажува концетот со наводно причина дека 2ца од неговиот бенд се заболени од ковид и неможе да најде други луѓе, како реков ке најдеме од кај нас дај реков платено е се карти бина пиење фрижидери од Скопска утре тргаат за Радовиш бина, што да кажам?

druze jbg to je to ostajemo na linii pa ce mo se dogovorit,а чек капарот што ти го дадов?brate jbt kapar propada poso propada kaparr jbg sta je tu je ja imam troskove spepmam novu pjesmu sa Dadom Polumentom moram njegs da platim jer mi on radi pjesmu imam troskove toje brate, релов не може мора да се обработи концеeртот!

На што ми одгпври Brate putujem za Bec molim te ne uznemiravaj me rekosam sta sam reko ipak sam ja zvezda od svija tih sto su ti bili uzo sam to sto sam zasluzijo jas sam Boban Rajovic sa preko 20 godina kariere nisam ni balavi Mirca ni sam ni Jelena Kostov koja je morala sa da picke Sasi Popovicu da bi se proturala niz sveta muzike nisam ko ti klinci, jasam ime! Ми спушти ме блокира!

САКАМ ДА КАЖАМ НА СИТЕ НА ЦЕЛА МАКЕДОНСКА ЈАВНОСТ ДЕКА БОБАН РАЈОВИЌ МЕ ИЗМАМИ МИ ЗЕМА ПАРИ И ИЗБЕГA ЧОВЕКОТ Е ПОЛН СО КОМПЛЕКСИ И ДЕКА НА НЕГОВИОТ НАСТАП ВО СКОПЈЕ ИМАШЕ 500 ДУШИ А НЕ 1500 И 500 ЧЕКАЛЕ НАДВОР ЛАГА!!!! ЛАГА!!!!ЛАГАAAAA!!!!

Сенад Рамовиќ

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

free anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

gogoanime DARLING in the FRANXX

gogoanime in GoGoAnime Gintama

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 3