Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница

Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола

На 24.06.2022 на ул.„Тодор Скаловски“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Г.К.(32), С.Г.(43), двајцата од Битола и Х.М.(33) од Саудиска Арабија затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја и други предмети.

Истиот ден од страна на полициски службеници при СВР Битола извршен е претрес во домот на Г. К на ул. “Партизанска” во Битола при што пронајдени и одземени се грутчеста материја, прашкаста материја, растителна материја, 18 семки, дробилка, ризли и др. предмети. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Приведен гостиварец по распишана централна потерница

На 24.06.2022 во 12.30 часот на ул.„Борче Јованоски“ во Гостивар полициски службеници од Полициска станица Гостивар го лишиле од слобода Ј.Е.(30) од Гостивар.
За него била распишана централна потерница, по претходно издадена наредба од Казнено-поправната установа Затвор Куманово, со која се барал за доиздржување на казна затвор.
Лицето е спроведено во КПУ Затвор Куманово за доиздржување на казната.

sunwin game sunwin sunwin club

tải sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin apk

sunwin tải sunwin sunwin tài xỉu

game bài sunwin

tải sunwin