СТРАТЕГИЈАТА СО АКЦИСКИ ПЛАН ЗА РАЗВОЈ НА КУЛТУРАTA НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПЕРИОДОТ 2021 – 2030 ГОДИНА
СТРАТЕГИЈАТА СО АКЦИСКИ ПЛАН ЗА РАЗВОЈ НА КУЛТУРАTA НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПЕРИОДОТ 2021 – 2030 ГОДИНА
ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ
ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ
ГРАД СКОПЈЕ: ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД МАНИПУЛИРА СО ГРАЃАНИТЕ ВО ОДНОС НА ЗЕЛЕНИЛОТО НА УЛИЦА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ
ГРАД СКОПЈЕ: ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД МАНИПУЛИРА СО ГРАЃАНИТЕ ВО ОДНОС НА ЗЕЛЕНИЛОТО НА УЛИЦА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати

ПРОСТО Е НЕВЕРОЈАТНО КОЛКАВ ЛИЦЕМЕР Е ПАНДОВ, ТОЈ И НЕГОВАТА ПАРТИЈА СО ГОДИНИ ШИРАТ ПАНИКА И ОМРАЗА КОН БЕГАЛЦИТЕ, СЕГА СЕ ФАЛИ ДЕКА ИМ ПОМОГНАЛ НА ДВАЈЦА СИРОТИ АВГАНИСТАНЦИ!

Прочитајте ја приказната на Пандов како им помогнал на двајца бегалци од Авганистан. Тој и неговата партија со години шират параноја и хистерија во земјава против бегалците, ја лажеа јавноста со некакви бегалски кампови, дека бегалците ќе ја преплавеле земјава и ќе го нарушеле животот на ГОЦЕВАТА РАСА, ја стопираа речиси секоја иницијатива на државата за да се помогне на овие луѓе, сега глуми голем хуманист и голем човек, каква ЛИЦЕМЕРНА БАНДА се ВМРОВЦИТЕ тоа е нешто неверојатно…

Александар Пандов

Вечерва на пат накај дома, кога тргнав да ја преминувам железничката пруга, која патем речено е на дваесетина метри од мојот дом, слушам во темнината превртување на камења предизвикани од човечки чекори по пругите, како збрзано се приближуваат кон мене. Во дел од секунда помислив, да не се гавазите заеви со боксирачи и шипки, но во истиот момент ја отфрлив таа опција свесен дека би избрале подобра ситуација да се тепаат со мене од насред пруги. Крадци, повторно си велам не се, железничка пруга е, што мајка бараат па и они на неа. Во истиот момент кога сфаќам дека се мигранти, од темницата слушам машки глас: Wi Fi, Wi Fi! Јас на тоа одговарам: Of course!

Како и што можете да видите од сликата подоле беа две момчиња, од Авганистан. Припаѓале на племето Паштуни. Им велам, јас сум Александар од Македонија. И нормално како што не дал Господ нас Македонците ги поканив во мојот двор каде заедно седнавме. Веднаш им ја внесов лозинката од мојата интернет мрежа, а дополнителните батерии ги ставивме на полнење. Додека тие зборуваа на нивните телефони, набрзина им направив сендвичи од крајчињата на лебот со путер, парче сирење и патлиџан. Им дадов по една флаша вода и неколку јаболка. Додека јадеа ми кажаа дека се изгубиле со групата, па интернетот им бил неопходен за да можат да се слушнат и најдат со останатите.

Насмеани thank you, thank you, мислам сто пати ми рекоа. На заминување се поздравивме и покрај искажаната желба за среќен пат од моја страна, јас им велам: Ви ,,завидувам” и на двајцата што вие дојдени од Авганистан ќе влезете побрзо во Европа, од нас тука кои живееме во Македонија, која што као се наоѓа географски во Европа. За момент зачудено ме погледнаа, но веќе во наредниот повторно на нивните лица се врати насмевка и поглед полн надежи за подобар и посреќен живот.

loading...

AnimeBee: Wotakoi: Love is Hard for Otaku anime episode 11 online free at https://animebee.to anime online

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

AnimeDao: Snow White with the Red Hair 2 anime episode 12 online free at https://animedao.nl animedao god of highschool

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Ko-fi: https://ko-fi.com/animeflixnl

Stationfm ning: http://stationfm.ning.com/profile/animeflixnl