Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

ПРОТИВ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ СЕ ВОДИ МЕДИУМСКА ВОЈНА ЗАТОА ШТО Е ЕВТИНА, ВЕЛИ ВУЧИЌ

„’АстраЗенека’ е евтина, бидејќи Оксфорд ја правеше да ја подели со човештвото и чини 5 долари“, вели Вучиќ. (Фото: СДК.МК)

Српскиот претседател Александар Вучиќ вели дека против вакцината на „АстраЗенека“ се води медиумска војна и се зборува дека е лоша вакцина само затоа што е евтина.

„Тоа што го набавувавме по 12, 13 и 14 долари, сега е 20. ‘АстраЗенека’ е евтина, бидејќи Оксфорд ја правеше да ја подели со човештвото и чини 5 долари. А се работи за милијарди дози. И затоа сега се водат медиумски војни и зборуваат дека тоа е лоша вакцина. А таа остава добри антитела“, изјави Вучиќ за време на посетата на институтот „Торлак“ во Белград, каде што ќе се произведува руската вакцина „Спутник“.

Тој ги искритикува и контрадикторните одлуки на неколку европски земји за ограничување на употребата на вакцината на „АстраЗенека“.

„Германија прво донесе одлука дека не може да примаат вакцина ‘АстраЗенека’ постари од 65 години, а сега дека не можат помлади од 60 години. Замислете ние да носевме такви контрадикторни одлуки, па ќе нè обесеа тука на оџаков“, рече српскиот претседател, додавајќи дека досега во Србија се вакцинирани 1,8 милиони граѓани, а 1,2 милиони се ревакцинирани.

loading...

go88 thiên đường online

sunwin clan hop code sunwin game sunwin bị sập