(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

ПРВАТА СРЕДБА НА КОВАЧЕВСКИ ВЕДНАШ ПО ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ СО ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ЕВРОПА ЛИРМАН

Германската државна министерка за Европа Ана Лирман утре ќе се сретне и со претседателот Стево Пендаровски. – Лирман во Брисел (Фото: Твитер)

Мандатарот Димитар Ковачевски, кој вечерва се очекува да биде избран за премиер во Собранието, првата средба утре ќе ја има со Ана Лирман, државна министерка за Европа во Министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија.

Средбата на Ковачевски и Лирман е закажана за 10 часот, веднаш по примопредавањето на функцијата и кабинетот помеѓу досегашниот премиер Зоран Заев и новоизбраниот премиер.

На 10 декември, вицепремиерот Никола Димитров беше прв странски гостин на Лирман. Средбата беше остварена на вториот ден од нејзиното стапување на министерската функција во новата германска влада предводена од канцеларот Олаф Шолц, во знак на континуитет на германските позиции во нивното делување за Европа, базирана на вредности и принципи и фокусот на македонското европско досие како клучен приоритет, кажаа тогаш од кабинетот на вицепремиерот за европски прашања.

Западен Балкан е еден од приоритетите во надворешната политика на новата германска влада. Во програмата, каде што се зборува за европските партнери, се вели: „Го поддржуваме процесот на приклучување кон ЕУ на шесте земји од Западен Балкан и за тоа потребните реформи за исполнување на Копенхашките критеруми. Во рамки на тоа и јакнењето на цивилното општество, и ги поддржуваме натамошните чекори на приближување. Како следен чекор мораат да бидат отворени првите поглавја за преговорите за пристап кон ЕУ на Албанија и Северна Македонија“.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

animes online My Hero Academia Season 3 (Dub)

animes online Record of Ragnarok

GoGoAnime BANANA FISH

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 20

watch anime online Naruto: Shippuden (Dub)