(ВИДЕО) Големиот коментатор Атанас Костовски - Таско му се поклони на Гранде Пандев: Ти си тој што остануваш вечно во нашата меморија
(ВИДЕО) Големиот коментатор Атанас Костовски - Таско му се поклони на Гранде Пандев: Ти си тој што остануваш вечно во нашата меморија
(ВИДЕО) КОМЕНТАТОРОТ НА МТВ ГИ ЗАСЕНИ ФУДБАЛЕРИТЕ СО СВОИТЕ ГАФОВИ: ПРАВОСЛАВНИ И ХРИСТИЈАНИ СИТЕ ЗДРУЖЕНИ?!?!
(ВИДЕО) КОМЕНТАТОРОТ НА МТВ ГИ ЗАСЕНИ ФУДБАЛЕРИТЕ СО СВОИТЕ ГАФОВИ: ПРАВОСЛАВНИ И ХРИСТИЈАНИ СИТЕ ЗДРУЖЕНИ?!?!
(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШЕФОТ НА ТИРЗ, ДЕСПОТОВСКИ: За 20 години во ТИРЗ се инвестирани 1 милијарда евра, ние ќе го дуплираме тоа до крајот на мандатот на оваа влада!
(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШЕФОТ НА ТИРЗ, ДЕСПОТОВСКИ: За 20 години во ТИРЗ се инвестирани 1 милијарда евра, ние ќе го дуплираме тоа до крајот на мандатот на оваа влада!
БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!

Првиот човек на Витаминка: Не сум тајниот купупач на акциите на Христијан Мицкоски во хидроцентралите. Акциите ги купи мојот кум!

Сашо Наумоски, генералниот директор на Витаминка, вели дека тој не е “тајниот инвеститор” кој ги купил акциите на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во малите хидроцентрали.

Акциите ги купи Жан Чапаркоски, вели тој. Ние со Чапаркоски сме кум и кумашин и сме пријатели од деца.

Наумоски вели дека тој поседува 24 отсто од акциите во тоа претпријатие и дека не размислувал никогаш да купува нови акции.

На прашањето дали сега со акциите кои ги купи Чапаркоски станале газди во компанијата, Наумоски вели дека дека треба да го провери.

Наумоски не сака да ги коментира шпекулациите дека е главен финансиер на ВМРО ДПМНЕ во периодот кога Христијан Мицкоски стана лидер на партијата.

Жан Чапаркоски, освен што се кумови со генералниот директор на Витаминка, е роден брат на зетот за сестра на градоначалникот на Кавадарци и поранешен Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев.

Да сопругот на мојата сестра и Жан Чапаркоски се браќа, но јас не му помогнав да ги купи акциите, изјави Јанчев во вчерашното интервју за емисијата Во Центар. Мислам дека позади купувањето на акциите стои Сашо Наумоски од Витаминка, рече Јанчев.

Инаку неделникот Фокус, објави дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го продал својот удел во компанијата Енерготек, содружник во правното лице што доби концесија за три мали хидроцентрали, за сума од 700 евра.

Мицкоски на 29.07.2019 година склучил договор за продажба на својот удел на Жан Чупаркоски од Прилеп, пишува Фокус.

Според Фокус, Мицкоски поседувал удел од седум отсто во Енерготек, а тој свој удел тој му го продава на Чупаркоски за надомест од 700 евра или 43.400 денари.

Ние го прашавме Сашо Наумоски, генералниот директор на Витаминка, кој самиот потврди дека има 24 отсто акции во малите хидроцентрали, каде до пред една година акционер беше и Мицкоски, дали преговараат со израелска фирма за продажба на хидроцентралите?

Не знам ништо за тоа, вели Наумоски!

Инаку, во прилепските бизнис кругови се шпекулира дека израелска фирма, со посредство на еден скопски адвокат близок на Мицкоски, е заинтересирана да ги купи хидроцентралите. Наводно е доставена понуда од 3,5 милиони евра за купување на хидроцентралите но дека акционерите барале еден милион евеа повеќе. Но дека преговорите уште траат.

loading...

AnimeHeaven hunter x hunter anime heaven: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/zDjO/ep-2)

AnimeFreak animefreak boku no hero: Watch Attack on Titan Season 3 Episode 1