НОВИОТ ПРЕМИЕР - Димитар Ковачевски: Доаѓа ново време, со работа почнуваме веднаш!
НОВИОТ ПРЕМИЕР - Димитар Ковачевски: Доаѓа ново време, со работа почнуваме веднаш!
КАКВО ПСИХО, ОВОЈ Е НАЈГОЛЕМА НЕСРЕЌА ШТО И СЕ СЛУЧИЛА НА ДРЖАВАТА - Милошоски ја критикува власта за амбасадорите што тој ги блокира
КАКВО ПСИХО, ОВОЈ Е НАЈГОЛЕМА НЕСРЕЌА ШТО И СЕ СЛУЧИЛА НА ДРЖАВАТА - Милошоски ја критикува власта за амбасадорите што тој ги блокира
ПОСЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ БИТОЛА ДОБИ ДВАЈЦА МИНИСТРИ ВО ВЛАДАТА
ПОСЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ БИТОЛА ДОБИ ДВАЈЦА МИНИСТРИ ВО ВЛАДАТА
АЈДЕ НЕКА Е СО СРЕЌА И НЕКА РЕДИ УСПЕСИ - Со 62 гласови „За” Собранието ја избра новата македонска Влада предводена од Димитар Ковачевски
АЈДЕ НЕКА Е СО СРЕЌА И НЕКА РЕДИ УСПЕСИ - Со 62 гласови „За” Собранието ја избра новата македонска Влада предводена од Димитар Ковачевски
ЕВРОПСКИОТ ПАСОШ СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО НО И БЕЛАТА ЧУМА, НИКОЈ НЕ ПРАВИ ВЕЌЕ ДЕЦА: За 10 години, Хрватска има речиси 400.000 жители помалку
ЕВРОПСКИОТ ПАСОШ СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО НО И БЕЛАТА ЧУМА, НИКОЈ НЕ ПРАВИ ВЕЌЕ ДЕЦА: За 10 години, Хрватска има речиси 400.000 жители помалку
АНАЛИЗА НА ФАКТОР - Досие Никола Димитров: Крајот на вечниот функционер
АНАЛИЗА НА ФАКТОР - Досие Никола Димитров: Крајот на вечниот функционер
КОЈ ЌЕ БИДЕ ОСМИОТ ПО РЕД ПРЕМИЕР НА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА: Ковачевски е роден во 1974 година во Куманово. Средното образование го завршил во Вотервил, Минесота, САД. Дипломирал на Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје во 1998 година и магистрирал на истиот факултет во 2003 година. Докторски студии по економија завршил на Економскиот факултет при Универзитетот на Црна Гора во 2008 година
КОЈ ЌЕ БИДЕ ОСМИОТ ПО РЕД ПРЕМИЕР НА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА: Ковачевски е роден во 1974 година во Куманово. Средното образование го завршил во Вотервил, Минесота, САД. Дипломирал на Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје во 1998 година и магистрирал на истиот факултет во 2003 година. Докторски студии по економија завршил на Економскиот факултет при Универзитетот на Црна Гора во 2008 година
ПРВАТА СРЕДБА НА КОВАЧЕВСКИ ВЕДНАШ ПО ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ СО ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ЕВРОПА ЛИРМАН
ПРВАТА СРЕДБА НА КОВАЧЕВСКИ ВЕДНАШ ПО ПРИМОПРЕДАВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ СО ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ЕВРОПА ЛИРМАН

Првиот Хрват кој ја прими вакцината на „Фајзер“ има добар смисол за хумор: Сè уште ја чекам првата команда од Бил Гејтс

Првиот Хрват кој ја примил вакцината на Фајзер против коронавирус е млад лекар кој работи во Англија. Тој вели дека се чувствува добро и вели дека вакцините се безбедни.

Златан Ибраџиќ, 29-годишник, кој живее во Англија и работи во болница, е првиот Хрват кој примил вакцина на Фајзер против коронавирус, пренесува Dnevnik.hr

Златан бил вакциниран пред три дена, а како се чувствува открил на својот Фејсбук.

„Трет ден е откако се вакцинирав. Сè уште ја чекам првата команда од Бил Гејтс. Ништо засега, тишина“, се пошегувал тој на почетокот.

Тој вели дека се чувствува добро. „Ниту температурата (можна во првите неколку дена од приемот на вакцината, поради имунолошка реакција, која е очекувана и нормална). Притисок добар, абебрилен, добар апетит. Липидограм, добар и лош холестерол, сè уште не сум измерил електролити, па сега не сум толку темелен“, пишува Златан. Тој додал дека имунитетот се развива 10. дена по приемот на првата доза на вакцината, а максимумот се постигнува по втората доза, односно 28. дена по првата.

„Вакцините се безбедни и темелно тестирани (тоа не е таа тресечка супа г-дин Фрка). To be continued…“, напиша тој.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Naruto: Shippuden (Dub)

AnimeHeaven DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

sites to watch anime Dragon Ball Z (Dub)

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

online anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.