ЗЛАТКО МАРИН: Некогашната фонтана во близина на ТЦ „Бисер“ ја претворивме во прекрасно катче хортикултурно уредено со најразлични цвеќиња и зимзелени дрвја.
ЗЛАТКО МАРИН: Некогашната фонтана во близина на ТЦ „Бисер“ ја претворивме во прекрасно катче хортикултурно уредено со најразлични цвеќиња и зимзелени дрвја.
ЗПВ Николовски : Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас
ЗПВ Николовски : Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас
ФИТР и ПроКредит Банка потпишаа меморандум за соработка со кој обезбедуваат полесен пристап до финансирање на иновативните компании, најголем број услуги обезбедуваме за стартап компаниите
ФИТР и ПроКредит Банка потпишаа меморандум за соработка со кој обезбедуваат полесен пристап до финансирање на иновативните компании, најголем број услуги обезбедуваме за стартап компаниите
ЗАЕВ: ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ Е ПРЕДЛОГ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ОКОЛУ 50 000 КУЌИ НА СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ КОИ НЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ЕЛАБОРАТ
ЗАЕВ: ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ Е ПРЕДЛОГ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ОКОЛУ 50 000 КУЌИ НА СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ КОИ НЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ЕЛАБОРАТ
Анализа: Правила, протоколи, услови и мерки за патување и престој во Грција
Анализа: Правила, протоколи, услови и мерки за патување и престој во Грција
(ВИДЕО) БОГДАНОВИЌ: ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ БИДЕ УЛИЦА КАКВА НЕМА ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛО ПАТЕКИ, ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ, СМАРТ ЛЕД КАНДЕЛАБРИ, СЕНЗОРИ ЗА СЛОБОДЕН ПАРКИНГ САМО ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА УЛИЦАТА, ВАКВИ УШТЕ 10 УЛИЦИ ЌЕ ИМА ВО ЦЕНТАР!
(ВИДЕО) БОГДАНОВИЌ: ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ БИДЕ УЛИЦА КАКВА НЕМА ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛО ПАТЕКИ, ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ, СМАРТ ЛЕД КАНДЕЛАБРИ, СЕНЗОРИ ЗА СЛОБОДЕН ПАРКИНГ САМО ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА УЛИЦАТА, ВАКВИ УШТЕ 10 УЛИЦИ ЌЕ ИМА ВО ЦЕНТАР!
(ВИДЕО) Заев: Мицотакис разви неколку идеи за тргање на бугарската блокада и помош на нашиот пат кон ЕУ
(ВИДЕО) Заев: Мицотакис разви неколку идеи за тргање на бугарската блокада и помош на нашиот пат кон ЕУ
Сарач: ДНЕТ се оградува од изјавата на Мицкоски во врска со случувањата во Палестина и бараме истата да биде повлечена
Сарач: ДНЕТ се оградува од изјавата на Мицкоски во врска со случувањата во Палестина и бараме истата да биде повлечена

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби по повод новогодишните празници ги посети децата на Посебното основно училиште “Иднина” во Општина Чаир и децата од градинката Фидани

По овој повод, Груби им подели пакети со подароци на децата, посакувајќи
им да пораснат здрави и да станат успешни за себе но и за целото
општество.

За време на средбата со раководителите на овие образовни институции,
првиот вицепремиер Груби со нив разговараше за активностите и начинот на
функционирање во овој тежок период предизвикан од пандемијата што ја
погоди не само нашата земја, туку и целиот свет.

Груби исто така кажа дека е одговорност на сите нас да бидеме секогаш
блиску до сите деца, особено до оние со посебни потреби. Во Владата на
Република Северна Македонија, децата со посебни потреби, но и сите други
имаат отворена врата и таму ќе го најдат својот најсилен поддржувач.

Првиот вицепремиер Груби исто така рече дека 2020 година беше
исклучително тешка година за целото општество и особено за родителите на
децата со посебни потреби. Груби се надева дека во текот на 2021 година,
со надминување на пандемијата, Владата на Република Северна Македонија
ќе се фокусира уште повеќе на олеснувањето на секојдневниот живот на
овие деца.

Со почит,
Сектор за односи со јавност
Кабинет на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи
меѓу заедниците

loading...

AnimeFreak my hero academia season 4 animefreak: Watch Naruto: Shippuden Episode 498 (https://animefreak.ws/m/3Ra/ep-498)

GoGoAnime gogoanime anime list: Death Note (Dub) Episode 37