ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ, КОСТА ПЕТРОВ ИМАШЕ НЕСРЕЌА И ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ
ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ, КОСТА ПЕТРОВ ИМАШЕ НЕСРЕЌА И ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ
Шахпаска: Во Битола го отворивме и вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства, воведуваме нови социјални услуги како дел од социјалната реформа
Шахпаска: Во Битола го отворивме и вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства, воведуваме нови социјални услуги како дел од социјалната реформа
(ВИДЕО) Милевски: Еднакви услови за сите деца, после 60 години го реновиравме училиштето „Пецо Даскалот“ во Заполжани
(ВИДЕО) Милевски: Еднакви услови за сите деца, после 60 години го реновиравме училиштето „Пецо Даскалот“ во Заполжани
(ВИДЕО) СЕ ГРАДИ ПЕТТАТА МИНИ ХЕЦ ВО ЈП КОМУНАЛЕЦ КАВАДАРЦИ - МИТКО ЈАНЧЕВ НА ТЕРЕН
(ВИДЕО) СЕ ГРАДИ ПЕТТАТА МИНИ ХЕЦ ВО ЈП КОМУНАЛЕЦ КАВАДАРЦИ - МИТКО ЈАНЧЕВ НА ТЕРЕН
Заев: Крајната цел е да нема граници меѓу С. Македонија, Србија и Албанија
Заев: Крајната цел е да нема граници меѓу С. Македонија, Србија и Албанија
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ - СЕМЕЈНИТЕ ВИНАРИИ КЕ ДОБИЈАТ ИЗЛОЖБЕН САЛОН
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ - СЕМЕЈНИТЕ ВИНАРИИ КЕ ДОБИЈАТ ИЗЛОЖБЕН САЛОН
Денес во посета на Општина Кавадарци беше делегација на Мировниот корпус предводена од директорката Деборах Конер
Денес во посета на Општина Кавадарци беше делегација на Мировниот корпус предводена од директорката Деборах Конер
ЕДИ РАМА ИНСПИРАТИВЕН ВО СВОЈОТ ГОВОР: ГОСПОД МУ ДАЛ НА БАЛКАНОТ ДОВОЛНО РЕСУРСИ ЗА ЛУЃЕТО ДА ЖИВЕАТ ДОСТОИНСТВЕНО НО НИЕ ЛУЃЕТО МУ ПРКОСИМЕ НА ГОСПОД И СИ ШТЕТИМЕ САМИТЕ НА СЕБЕ
ЕДИ РАМА ИНСПИРАТИВЕН ВО СВОЈОТ ГОВОР: ГОСПОД МУ ДАЛ НА БАЛКАНОТ ДОВОЛНО РЕСУРСИ ЗА ЛУЃЕТО ДА ЖИВЕАТ ДОСТОИНСТВЕНО НО НИЕ ЛУЃЕТО МУ ПРКОСИМЕ НА ГОСПОД И СИ ШТЕТИМЕ САМИТЕ НА СЕБЕ

РАБОТА ВО АНГЛИЈА – НА ФАРМИ ЗА ГРАДИНАРСКИ И ОВОШНИ КУЛТУРИ ПРОЦЕСОТ НА ВИЗИРАЊЕ ЗАПОЧНА АНГЛИЈА – РАБОТНА ВИЗА ЗА 6 МЕСЕЦИ – Т5 VISA БЕСПЛАТНО АПЛИЦИРАЊЕ – брзо заминување за Англија

По неколку дневна интензивна работа , успеавме да ги поднесеме документи/апликации за еден дел од пријавените кандидати за работа во Англија.

По повеќегодишна пауза на оваа програма, КОУЗОН заедно со своите партнери од Англија , успеа да го возобнови процесот на вработување на Македонски граѓани на земјоделски фарми во Англија.
Реално очекуваме првите групи на Македонски работници да заминат за Англија во периодот од 13-15 Јуни.

Фармите за кои вработуваме во моментов се :

Splash

https://www.facebook.com/fountainplantsboston/

Покрај процесот на вработување во Македонија , Коузон истата програма ја пласира уште во неколку други Балкански држави.
Со основниот договор со партнерите од Англија, очекуваме да реализираме повеќе од 500 вработувања во период од 1 месец.

За да се вработите во Англија , со оваа т.н Т5 виза НЕ СЕ БАРА ДА ИМАТЕ ПОЗНАВАЊЕ НА АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК , не се бараат никакви посебни работни квалификации и претходно искуство.

Доколку сте заинтересирани за оваа понуда , Ве покануваме да не контактирате на е-маил [email protected] или на тел 078 45 44 26

loading...

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch eX-Driver the Movie Specials (Dub) Episode Full

Watch anime online for free at AnimeTV anime stream. Watch Pokemon XY&Z Specials Episode 1