Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

РАБОТА ВО АНГЛИЈА – НА ФАРМИ ЗА ГРАДИНАРСКИ И ОВОШНИ КУЛТУРИ

ПРОЦЕСОТ НА ФОРМАЛНО АПЛИЦИРАЊЕ ЗА 2022 – ЗАПОЧНА
АНГЛИЈА – РАБОТНА ВИЗА ЗА 6 МЕСЕЦИ – Т5 VISA
БЕСПЛАТНО АПЛИЦИРАЊЕ – брзо заминување за Англија.

ПРИЈАВИ СЕ ЗА ОНЛИНЕ ПРЕЗЕНТАЦИЈА – https://forms.gle/mY53J36xX88mZZhU6
СЕЗОНА 2022 ГОДИНА – вработување на Македонски граѓани на земјоделски фарми во Англија.
За да се вработите во Англија , со оваа т.н Т5 виза НЕ СЕ БАРА ПОЗНАВАЊЕ НА АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК , не се бараат никакви посебни работни квалификации и претходно искуство.
Доколку сте заинтересирани за оваа понуда , Ве покануваме да не контактирате на е-маил [email protected] или https://forms.gle/mY53J36xX88mZZhU6
ПО ОВА – ќе ве поканиме на ОНЛИНЕ презентација на која ќе ги добите сите информации.

ОНЛИНЕ ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА е ЗАДОЛЖИТЕЛНА за сите Вас кои ќе сакате да одите во Англија на сезонска работа во секторот ЗЕМЈОДЕЛИЕ .
Првите групи на Македонски работници треба да заминат за Англија во следните 2 –3 недели т.е очекуваме истите да бидат во Англија најкасно до 28 Април.
Фармите за кои вработуваме во моментов се :
Alan Baybutt & Sons LTD – https://alanbaybutt.com/
New Shoots
PDM Produce (UK) Ltd – https://www.pdmproduce.co.uk/
Cornish Labour Services Ltd
Dearnsdale Fruit – https://www.dearnsdalefruit.co.uk/
Laurence J Betts Limited – https://www.ljbetts.com/
Barway Services Ltd
КОУЗОН ВЕ ВОДИ ВО АНГЛИЈА НА ЗЕЗОНСКА РАБОТА СО Т5 АНГЛИСКА ВИЗА

loading...

play go88 cc mod go88 Go88 - Link Game Bài Trực Tuyến Đổi Thưởng Hot Nhất 2022

hướng dẫn cái sunwin