Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА – ЗА СТУДЕНТИ 3 (три) МЕСЕЧЕН РАБОТЕН ПРОЕКТ

Во соработка со наши партнери од Германија , КОУЗОН ја најавува можност за вработување на студенти од сите балкански држави , во германски компании на само 3 месеци.
( од 1 Октомври до 1 Јануари 2022 година )

Работните понуди се за изведување на работни задачи во компании за пакување на продукти и производи наменете за испорака до крајни купувачи.
Работниот престој е дозволен врз основа на писмо за спонзорство издадено од Министерството за труд на Р. Германија ( ZAV ) .
УСЛОВИТЕ ЗА ВРАБОТУВАЊАТА СЕ ЕДНОСТАВНИ.

Прифаќаме студенти кои зборуваат англиски јазик ( на основно ниво ).
Секој студент треба да достави потврда од факултетот за редовен студент ( со превод на Германски јазик ) и индекс .
Патните трошоци до местото на работа во Германија се трошок на студентите .
Аплицирањето е отворено до 20 Септември .

ШТО СЕ НУДИ ВО ГЕРМАНИЈА ?
1. Гарантирана и обезбедено сместување – од страна на работодавецот ( од 12-15 евра на ден )
2. Плата според законот за вработување на Р. Германија – минимум 10.45 евра на час ( бруто )
3. Можност за заработување до 1.839 евра ( бруто )
За 3 месечен престој можат да се заработат бруто 5.517 € евра.
4. Се нуди можност за вработување во 27 големи Германски компании.

Процесот на аплицирање е отворен по системот, прв пријавен прв услужен.
За да аплицирате испратете ни ЦВ на АНГЛИСКИ или ГЕРМАНСКИ јазик на е-маил.
За повеќе информации ВЕ МОЛИМЕ да не контактирате на 078 45 44 26 или на [email protected]

loading...

Shinkansen Henkei Robo Shinkalion: Mirai kara Kita Shinsoku no ALFA-X (https://animeheaven.pro/m/y2JN) Episode Full

Gamers! (Dub) (https://aniwatch.pro/m/vRka) Episode 12

Website https://wcostream.cc: Watch Lagrange: The Flower of Rin-ne Episode 00 wcostream Episode Full anime online

Puella Magi Madoka Magica the Movie: Rebellion Episode Full

Wefunder: https://wefunder.com/gogoanimebe

Gogoanimelol webflow: https://gogoanimelol.webflow.io/