Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

РАБОТА ВО САД, АЉАСКА, ОБЕЗБЕДЕНО СМЕСТУВАЊЕ И ОДЛИЧНА ПЛАТА

🪙🪙🪙 JOB OFFERS IN ALASKA 🪙🪙🪙
🇺🇸 KOUZON – Work & Travel USA 2022 🇺🇸
📢 ЗОШТО БИ РАБОТЕЛЕ? РЕГИОН – АЛЈАСКА
🏡 ОБЕЗБЕДЕНО СМЕСТУВАЊЕ – ON WALKING DISTANCE
👉Зошто би работеле во Алјаска:
Туризмот во Алјаска е силно поврзан со индустријата за крстарење. Holland America Princess е пред сè оператор за крстарење и нивните гости се симнуваат од бродовите за патувања во внатрешноста и малите градови долж брегот. По две лета без крстарења, HAP потврдува дека резервациите се веке креирани во моментов, а индустријата се враќа уште по силна.
👉 Прекувремена работа – Студентите во минатите летни сезони заработија МНОГУ каде постоеше и услови за прекувремена работа, до 50 часа. Може да биде доста профитабилно да се работи во HAP, а сè уште има многу дневна светлина за забава пред и по смената!
👉Активности за време на слободното време – има многу да се направи во слободните денови. Кампување, пешачење, риболов, гледање на дивиот свет, рафтинг на реките, јавање итн. Локалните екскурзии за разгледување често се нудат по намалена цена.
👉Трето, постои изрека дека една слика вреди илјада зборови. Значи, колку вреди едно видео? Ве молиме погледнете гo видеото на линкот и дознајте повеке – ЗОШТО БИ РАБОТЕЛЕ ВО АЛЈАСКА -> https://www.youtube.com/watch?v=aLJEnUZFhRI

📍📍📍 ПОНУДЕНИ ЛОКАЦИИ 📍📍📍
📍HAP Mt McKinley Princess Wilderness Lodge – Trapper Creek, Alaska
📍HAP Denali McKinley Chalet Resort – Denali National Park, Alaska
📍HAP Denali Princess Wilderness Lodge – Denali National Park, Alaska
📍HAP Fairbanks Princess Riverside Lodge – Fairbanks, Alaska
📍HAP Healy Rail Division – Healy, Alaska
📢Интервјуа-та за овој Работодавец се веке закажани!

🖍За повеќе информации, слободно контактирајте не на
[email protected]
[email protected]
078 45 44 23
🖍For registration or more information feel free to email us at
📧 [email protected]
☎️ 078 45 44 23
☎️ 078 45 44 36
☎️ 078 45 44 26
We expect you,
Kouzon Student Service
🌏www.workandtravel.mk
#InAKouzonWorld #kouzonwatusa #workandtravel #workandtravelusa #workandtravelwat #workandtravel2022 #workandtravelj1 #america #summer #travel #trip #usa #hollywood #SaveJ1 #j1visa

loading...

online anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX To Your Eternity Episode 19

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime stream ANIMEFLIX BANANA FISH

ANIMEFLIX Your Name.

animes online Black Clover (Dub)