Пендаровски: Лидерските средби не се лек за секоја болка, нивното одржување е доказ дека претходно затаиле институциите
Пендаровски: Лидерските средби не се лек за секоја болка, нивното одржување е доказ дека претходно затаиле институциите
ВЛЕГУВАМЕ ВО ФОТО ФИНИШ, СТАНУВА ДРАМАТИЧНО: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ЗАКАЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО 20 И 30 ЧАСОТ
ВЛЕГУВАМЕ ВО ФОТО ФИНИШ, СТАНУВА ДРАМАТИЧНО: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ЗАКАЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО 20 И 30 ЧАСОТ
Османи: Документите што ги објавуваат некои медиумите не се финалниот француски предлог
Османи: Документите што ги објавуваат некои медиумите не се финалниот француски предлог
Османи: Модифицираниот француски предлог ги адресира нашите забелешки по однос на работната верзија
Османи: Модифицираниот француски предлог ги адресира нашите забелешки по однос на работната верзија
БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
Мишел: Имаме решение, сега е време да се каже да
Мишел: Имаме решение, сега е време да се каже да

Радев: Време е антибугарската идеологија во Северна Македонија да остане во минатото

Ако зборуваме за фашизам, треба да биде јасно дека Иван Михајлов е човекот кој одбил Хитлер да ја вовлече Македонија во братоубиствена војна со Бугарија, изјави денеска бугарскиот претседател Румен Радев.

– Не Иван Михајлов, туку други луѓе, по воспоставувањето на југословенската диктатура во Македонија, убија и испратија десетици илјади во концентрационите логори, само затоа што решија да продолжат да се нарекуваат Бугари. Ова е вистински фашизам, смета Радев.

Како што јави дописникот на МИА, според Радев, време е антибугарската идеологија „која се врти” во Република Северна Македонија и очигледно намерно ги труе билатералните односи и намерно го поткопува патот на земјата кон Европската Унија да остане во минатото.

– Обидот на политичарите во Република Северна Македонија да изградат идентитет врз основа на фалсификатите на Комунистичката интернационала, а не на историската вистина е спротивно на интересите на граѓаните на Република Северна Македонија кои навистина сакаат членство во ЕУ, рече во изјава за новинарите бугарскиот претседател Радев.

loading...

cách nạp tiền go88 bằng internet banking

hướng dẫn soi cầu tài xỉu sunwin sunwin it solutions sunwin md5