Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

РАДМИЛА СО ИНТЕРЕСНА ПРИКАЗНА: Минатата година ова мало дете ми пријде и ми кажа дека сака да учи, но дека училиштето им е пропаднато и неодржувано

Нашите деца се чудо! Ова е 10годишниот Роберто од Долнени. Негова е заслугата што децата од село Заполжани ќе одат во целосно реновирано училиште по 60 години.

Минатата година самиот ми пријде и ми кажа дека сака да учи, но дека училиштето им е пропаднато и неодржувано. Не му беше тешко да се пробие пред возрасните, да земе збор и гласно да каже што мисли и што бара. Сакаме вакви деца да создава нашето образование, деца кои што знаат што сакаат, кои мислат на заедницата, но и знаат да се изборат за тоа.
Разговорот со него лани и денес ми беше најголемата награда. Браво Роберто!

Им благодарам на Министерството за локална самоуправа, Министерството за образование и наука, Швајцарската агенција за развој и соработка, Пелагонискиот плански регион и општина Долнени што за само една година направија зборот да биде збор, а ветувањето да стане реалност.

Радмила Шеќеринска, министерка за одбрана, фб пост

loading...

Watch anime online for free at AnimeDao animedao boruto

Website https://animefreak.ws: Watch Yu Yu Hakusho: The Movie (Dub) animefreak Episode Full hunter x hunter animefreak

Invincible Superman Zanbot 3 Episode 23

GoGoAnime: Oniichan no Koto nanka Zenzen Suki ja Nai n da kara ne!! anime episode 13 online free at https://gogoanime.be go go go anime

People sap: https://people.sap.com/kissanimemx#about

Tcvg hochiminhcity: http://www.tcvg.hochiminhcity.gov.vn/Lists/gopy/DispForm.aspx?ID=1277