БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

Рамсторе Македонија денес присуствуваше на Завршната церемонија на програмата “Млади менаџери и бизнис лидери”

Денес, нашата компанија Рамсторе беше дел од настанот организиран од Кабинетот на претседателот за доделување на сертификати на учесниците во програмата “Млади менаџери и бизнис лидери”
Ни претставува големо задоволство што Рамсторе по трет пат е дел од програмата Млади менаџери и бизнис лидери на Советот на странски инвеститори а под покровителство на кабинетот на Претседателот на Р.С.Македонија Стево Пендаровски.

-Веруваме дека со оваа програма им овозможивме на младите, талентирани и иновативни луѓе од Северна Македонија да ги надградат и да ги подобрат своите вештини, споделувајќи го нашето 16 годишно искуство во ретаил секторот, да ги развијат своите креативни и лидерски способности, преку предавања и обуки од областа на лидерство, но исто така имавме можност да ги слушнеме размислувањата и знаењата на младите преку подготвка на студија на случај и нивните практични совети кои ни оставија силен впечаток, изјави Даниела Адемоска -Генерален Директор на Рамсторе Македонија.

Би сакала да изразам голема благодарност до Н.Е. Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски за оваа прекрасна организација и неговата поддршка за препознавање на овој проект и инвестирање во него, додаде Даниела Адемоска.

loading...

KissAnime black clover kissanime: Boruto: Naruto Next Generations (https://kissanimeonline.com/m/j9Z7) Episode 198

4Anime persona 4 the animation online: Watch My Hero Academia 2 Episode 22 (https://4anime.biz/m/dkR5/ep-22)