ТРИЧКО: За да говори вака како што денеска говореше Црвенковски човек мора да биде опериран од срам и страв. И од морал, нормално!
ТРИЧКО: За да говори вака како што денеска говореше Црвенковски човек мора да биде опериран од срам и страв. И од морал, нормално!
ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА ПО БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: НЕ Е ЧЕСНО ТРАНЗИЦИСКИ МАФИЈАШ ДА ДРЖИ ЛЕКЦИИ ЗА КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ, ТОЈ ПОСАКУВА ДА УМИРАМЕ НА РАТИ, АМА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА ЖИВЕЕ И ЌЕ ЖИВЕЕ И ЌЕ ОДИ НАПРЕД!
ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА ПО БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: НЕ Е ЧЕСНО ТРАНЗИЦИСКИ МАФИЈАШ ДА ДРЖИ ЛЕКЦИИ ЗА КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ, ТОЈ ПОСАКУВА ДА УМИРАМЕ НА РАТИ, АМА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА ЖИВЕЕ И ЌЕ ЖИВЕЕ И ЌЕ ОДИ НАПРЕД!
АЈДЕЕ, ПАНДОВ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: ГОДИНИТЕ СО ГРУЕВСКИ НА ВЛАСТ БЕА ЗЛАТНИ ВРЕМИЊА ЗА МАКЕДОНИЈА, НИЕ ВМРО ДПМНЕ ТОА СЕ БОРИМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ!
АЈДЕЕ, ПАНДОВ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: ГОДИНИТЕ СО ГРУЕВСКИ НА ВЛАСТ БЕА ЗЛАТНИ ВРЕМИЊА ЗА МАКЕДОНИЈА, НИЕ ВМРО ДПМНЕ ТОА СЕ БОРИМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ!
КОСТАДИНОВ: МОИТЕ ЦЕЛИ ЗА СТРУМИЦА СЕ ЈАСНИ - СИЛНА ЕКОНОМИЈА, СИЛНА СОЦИЈАЛА, СПОРТСКИ И КУЛТУРЕН ЦЕНТАР
КОСТАДИНОВ: МОИТЕ ЦЕЛИ ЗА СТРУМИЦА СЕ ЈАСНИ - СИЛНА ЕКОНОМИЈА, СИЛНА СОЦИЈАЛА, СПОРТСКИ И КУЛТУРЕН ЦЕНТАР
КОСТАДИНОВ: ЌЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ АТРАКЦИИ ВО СТРУМИЦА
КОСТАДИНОВ: ЌЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ АТРАКЦИИ ВО СТРУМИЦА
ДЕНКО МАЛЕСКИ СО ОСУДА ЗА ЦРВЕНКОВСКИ И ИВАНОВ: Вака не зборуваат поранешни претседатели на држава
ДЕНКО МАЛЕСКИ СО ОСУДА ЗА ЦРВЕНКОВСКИ И ИВАНОВ: Вака не зборуваат поранешни претседатели на држава
СУГАРЕСКИ: Најдоброто за Прилеп, е концепт од граѓаните за граѓаните
СУГАРЕСКИ: Најдоброто за Прилеп, е концепт од граѓаните за граѓаните
ХРИСТО КОНДОВСКИ: 10 топ проекти за Битола
ХРИСТО КОНДОВСКИ: 10 топ проекти за Битола

Рангелова: Од што се плаши Мицкоски? Нека излезе на конгрес па ако членовите и делегатите го сакаат, ќе го изгласаат пак

Поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, на дебата во „360 Степени“ зборуваше за последните случувања во партијата и последната седница на Централниот комитет на која лидерот Христијан Мицкоски предложил да се одржи вонреден конгрес на којшто тој нема да се кандидира за лидер а ЦК го отфрлил тоа негово барање.

„Ако не е трагично, мислам комично ќе биде а и веќе е трагикомедија ова што се случува во ВМРО-ДПМНЕ. Кога сакате да поднесете оставка, т.е. да предложите да си ја потврдите довербата, дали ве поддржуваат или не членовите на ЦК, вие не спремате ИК, па со готов извршен одите на централен, па кажете сега дали ме поддржувате. Тој што не се плаши од членството, од ЦК, од конгрес, веднаш, ако на 15 јули биле изборите, на 16 излегува… еве, ај почекавме, не направи влада. Излегува и вика – јас чувствувам потреба да поднесам оставка. Повикувам ЦК да организира конгрес. Ако го сакаат членовите и делегатите, ќе го изгласаат. Од што се плаши Мицкоски“, прашува Рангелова.

loading...

https://animefreak.ws animefreak chatango

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Comic Party Revolution OVA animetv Episode 4 boruto anime tv

Website https://twistmoe.net: Watch Pani Poni Dash! twistmoe Episode 26 watch anime dub

Gogoanimelol weebly: https://gogoanimelol.weebly.com/

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1310194/kiss-anime