ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ КАЕ: ПОГРЕШИВМЕ ШТО НЕ ЈА ДАДОВМЕ ВЛАСТА ЛЕСНО И ВЕДНАШ ТУКУ ВЛЕЧКАВМЕ И ПРАВЕВМЕ ГЛУПОСТИ ВО СОБРАНИЕ
ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ КАЕ: ПОГРЕШИВМЕ ШТО НЕ ЈА ДАДОВМЕ ВЛАСТА ЛЕСНО И ВЕДНАШ ТУКУ ВЛЕЧКАВМЕ И ПРАВЕВМЕ ГЛУПОСТИ ВО СОБРАНИЕ
Хаџиу за ТВ21: Им верувам на експертите, тие ќе кажат што точно се случило
Хаџиу за ТВ21: Им верувам на експертите, тие ќе кажат што точно се случило
Сали од Алтернатива ја мерка фотелјата на Филипче
Сали од Алтернатива ја мерка фотелјата на Филипче
(ВИДЕО) Се запали двокатен автобус на ЈСП, пожарот бргу беше изгаснат, нема повредени
(ВИДЕО) Се запали двокатен автобус на ЈСП, пожарот бргу беше изгаснат, нема повредени
Нов автобус се запали во Бугарија, овој пат со регистерски ознаки од Романија
Нов автобус се запали во Бугарија, овој пат со регистерски ознаки од Романија
БОМБА НА ГРУБИ - Ако спорот со Бугарија не се реши сега, ќе влијае врз безбедноста на земјата
БОМБА НА ГРУБИ - Ако спорот со Бугарија не се реши сега, ќе влијае врз безбедноста на земјата
Министерката Шекеринска ги награди припадниците на Армијата кои учествува во гасењето на пожарите: Покажавте дека сте лидери со принципи, интегритет и храброст, благодарам на пожртвуваноста
Министерката Шекеринска ги награди припадниците на Армијата кои учествува во гасењето на пожарите: Покажавте дека сте лидери со принципи, интегритет и храброст, благодарам на пожртвуваноста
ВОЈНИЦИТЕ ОД ШТИПСКАТА КАСАРНА МУ ГИ ДЕМОНСТРИРАА НОВИТЕ АМЕРИКАНСКИ ПУШКИ М16 НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ
ВОЈНИЦИТЕ ОД ШТИПСКАТА КАСАРНА МУ ГИ ДЕМОНСТРИРАА НОВИТЕ АМЕРИКАНСКИ ПУШКИ М16 НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

РАШКОВСКИ Е ЖРТВА НА ОНА ШТО НИ СЕ СЛУЧУВА ВО МОМЕНТОВ – СЕ ИЗГОРЕВМЕ НА ВРЕЛО МЛЕКО, СЕГА ДУВАМЕ И НА ЈОГУРТ!

Сигурен сум дека има логично објаснување за дискрепанцата меѓу имотот кој го поседува Рашковски и неговата плата која ја земал во УКИМ и сега во влада.

Едноставно човекот е воркохолик и работи по 18 часа дневно, после работа работи од дома на своите патенти и ги продава или пак работи нешто слично, инвестира на берза, во имот, препродава итн итн…

Повеќето од нас што сакаме што повеќе пари и раотиме по 2-3 работи паралелно за да дојдеме до што повеќе пари го разбираме Рашковски.

Јас на пример работам по 18 часа на ден секој ден дури и за нова година. И така едно 10 години. Рашковски ова го прави веќе 20 години со тоа што решил да гине за пари и капитал а не за идеали. Јас пола од мојата новинарска кариера имав нула приходи па билдав долгови и загуби кои сега ги враќам и затоа уште немам скап џип и хациенда.

Секако мора да се вклучат и другите легални и можни начини на стекнување на тој капитал преку наследство од родители, преку брак па сопругата да потекнува од богата фамилија, таа да наследила голем имот итн…

Она што му се случи на Рашковски се вика погрешен човек во погрешно време на погрешно место, едноставно човекот ни заличи на нешто страшно по принципот СЕ ИЗГОРЕВМЕ НА МЛЕКО ПА ДУВАМЕ НА ЈОГУРТ, едноставно сите јавноста, медиумите, институциите се запалија алармите затоа што Рашковски ни заличи на нов Мијалков, нов Јанакиевски но сигурен сум дека вистината е далеку од таа крими приказна.

Некогаш ако нешто личи на патка и крека како патка и се движи како патка не мора да е патка, ја парафразирам познатата американска изрека. Рашковски личи на кримос вака од далеку на прво око, но сепак уверен сум нешто ми кажува дека човекот е чист.

Еднаш се излажав со Катица Јанева, се надевам дека нема да ја направам истата грешка по втор пат…

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Crusher Joe: The OVAs (Dub) 4anime Episode 2 toilet bound hanako kun 4anime

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Muumindani no Suisei animekisa Episode Full dubbed anime

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/animefreakws

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/forum/index.php?action=profile;u=568897