Брнабиќ: Под голем притисок сме, но нема да воведеме санкции против Русија
Брнабиќ: Под голем притисок сме, но нема да воведеме санкции против Русија
15 стипендии од Универзитетот за туризам и менаџмент за младите од општина Чаир
15 стипендии од Универзитетот за туризам и менаџмент за младите од општина Чаир
Три домашни компании искажале интерес за учество на новиот тендер на АЕК за 5Г
Три домашни компании искажале интерес за учество на новиот тендер на АЕК за 5Г
Виена и Чаир ја продлабочуваат соработката
Виена и Чаир ја продлабочуваат соработката
Бугарска делегација предводена од амбасадорот на Бугарија во Скопје Ангел Ангелов положи свежо цвеќе на гробот на полковник Борис Дрангов, учесник во Илинденското Востание
Бугарска делегација предводена од амбасадорот на Бугарија во Скопје Ангел Ангелов положи свежо цвеќе на гробот на полковник Борис Дрангов, учесник во Илинденското Востание
Мухамед Зеќири бара да излезе од Шутка, обвинителството не се согласува
Мухамед Зеќири бара да излезе од Шутка, обвинителството не се согласува
Макрон и Шолц го повикаа Путин да ослободи 2.500 борци од Азовстал
Макрон и Шолц го повикаа Путин да ослободи 2.500 борци од Азовстал
Состанок на ЗЕЛС по обвинувањата дека општини направиле долг за струја од 30 милиони евра
Состанок на ЗЕЛС по обвинувањата дека општини направиле долг за струја од 30 милиони евра

Рашковски не се чувствува виновен, Русковска ќе го гони за лично богатење

Семантички ми е јасно обвинението, но како правен акт не. Апсолутно не се чувствувам виновен, рече Драги Рашковски пред судот во воведните зборови на првото рочиште против него.

Иако на обвинителката која го води овој случај, Ивана Трајчева и истече мандатот, а избор на обвинители нема, во судница се појави шефицата на обвинителството за гонеење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска која ги кажа воведните зборови на обвинителството и објасни за што го гони поранешниот генерален секретар на владата, Драги Рашковски и уште шестмина обвинети.

-Ќе докажеме дека ја злоупотребил положбата за свои лични материјални цели. Софтверот за препознавање на брзина на возила и изрекување на казни не се користи и по две години од набавувањето со оглед на зсконската регулатива како пречка, факт кој го знаел Драги Рашковски.

Ќе докажеме дека овој софтвер не се употребува на само заради начинот на набавката туку и дека е нефункционален. Оваа постапка придонесе граѓаните да дознаат дека се потрошени 4.000.000 милиони денари за нешто што не е функционално и ставено во употреба. Опремата, ова скапо и непотребно задоволство не чини вкупно 6.000.000 денари кабини и камери за софтвер за кој уште немало обезбедено софтвер, а ниту една институција не и се потребни.

Ќе докажеме дека целта е нивното лукаративно однесување на сите обвинети. Рашковски сакал материјално да го материјализира својот личен патент преку оваа постапка, но без да има потреба или соодветна постапка, изјави Русковска.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 139

AniWatch My Hero Academia Season 2 Episode 19

Attack on Titan Season 2 Episode 9

AniWatch Black Clover (Dub)

anime sites AniWatch Attack on Titan Final Season