ВИЛМА РУСКОВСКА НАЈАВИ НОВА ИСТРАГА И ОБВИНЕНИЕ ЗА МНОГУ ПОЗНАТ ПОЛИТИЧАР
ВИЛМА РУСКОВСКА НАЈАВИ НОВА ИСТРАГА И ОБВИНЕНИЕ ЗА МНОГУ ПОЗНАТ ПОЛИТИЧАР
Николовски: Започнува реализацијата на системот „Е-инспектор“, дигитализирано и силно оружје во борбата против корупцијата
Николовски: Започнува реализацијата на системот „Е-инспектор“, дигитализирано и силно оружје во борбата против корупцијата
РУСКОВСКА: ВО ВРЕМЕ НА ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ДА СЕ ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ВЛАДИН СЕКРЕТАР И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, СЕГА ИМАМЕ ОЈО КОЕ НЕ СЕ ПЛАШИ ОД НИКОГО
РУСКОВСКА: ВО ВРЕМЕ НА ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ДА СЕ ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ВЛАДИН СЕКРЕТАР И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, СЕГА ИМАМЕ ОЈО КОЕ НЕ СЕ ПЛАШИ ОД НИКОГО
(ВИДЕО) БОМБА НА РУСКОВСКА: ПРАШАЊЕ НА ДЕН Е КОГА МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ ЌЕ ИЗБЕГА ОД ДРЖАВАТА, МУ СЕ ЗАПРЕТУВА КАЗНА ЗАТВОР ОД НАД 20 ГОДИНИ!
(ВИДЕО) БОМБА НА РУСКОВСКА: ПРАШАЊЕ НА ДЕН Е КОГА МИЛЕ ЈАНАКИЕВСКИ ЌЕ ИЗБЕГА ОД ДРЖАВАТА, МУ СЕ ЗАПРЕТУВА КАЗНА ЗАТВОР ОД НАД 20 ГОДИНИ!
ЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА - ОПЕРАЦИЈАТА ГЛУМЕЊЕ СРЦЕВ БОЛЕСНИК И МАЧЕНИК НЕ МУ УСПЕА НА КАМЧЕВ: Судот во Стразбур одби да и наложи на државата да го пушти Камчев од притвор
ЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА - ОПЕРАЦИЈАТА ГЛУМЕЊЕ СРЦЕВ БОЛЕСНИК И МАЧЕНИК НЕ МУ УСПЕА НА КАМЧЕВ: Судот во Стразбур одби да и наложи на државата да го пушти Камчев од притвор
МВР УАПСИ РОДИТЕЛИ ОД ПЕКОЛОТ, МОНСТРУМ ТАТКО СО ГОДИНИ ГИ СИЛУВАЛ СВОИ ЌЕРКИ А МАЈКАТА ГИ ПРОДАВАЛА ЗА СЕКС ЗА 500 ДЕНАРА
МВР УАПСИ РОДИТЕЛИ ОД ПЕКОЛОТ, МОНСТРУМ ТАТКО СО ГОДИНИ ГИ СИЛУВАЛ СВОИ ЌЕРКИ А МАЈКАТА ГИ ПРОДАВАЛА ЗА СЕКС ЗА 500 ДЕНАРА
(ВИДЕО) МАКЕДОНСКИОТ ЏИМИ ХАФА - ЛИДЕРОТ НА УПОЗ ПЕЦО ГРУЈОСКИ ИЗБЕГА ОД НОВИНАРСКИТЕ ПРАШАЊА, ДЕНЕСКА СЕ ОЧЕКУВА УПАД НА ФИНАНСОВА ПОЛИЦИЈА ВО УПОЗ!
(ВИДЕО) МАКЕДОНСКИОТ ЏИМИ ХАФА - ЛИДЕРОТ НА УПОЗ ПЕЦО ГРУЈОСКИ ИЗБЕГА ОД НОВИНАРСКИТЕ ПРАШАЊА, ДЕНЕСКА СЕ ОЧЕКУВА УПАД НА ФИНАНСОВА ПОЛИЦИЈА ВО УПОЗ!
ИТАЛИЈАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ, ЛУЧАНА ЛАМОРЏЕЗЕ ПРЕЧЕКАНА СО ПОЧЕСНА ГАРДА И БУКЕТ ЦВЕЌЕ
ИТАЛИЈАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ, ЛУЧАНА ЛАМОРЏЕЗЕ ПРЕЧЕКАНА СО ПОЧЕСНА ГАРДА И БУКЕТ ЦВЕЌЕ

Распишан е конкурсот за ,,Макфест”, наградниот фонд е 11.000 евра!

Општина Штип која е организатор на фестивалот на забавни мелодии ,,Макфест” распиша конкурс за избор на композиции за 36-то издание на манифестацијата.

Информираат дека фестивалот ,,Макфест 2021” ќе се одржи вo втората половина на месец септември 2021 година во Штип. Во деновите на одржувањето на фестивалот предвиден е директен телевизиски пренос на фестивалските вечери.

Општина Штип во својство на организатор и покровител, на крајот на натпреварувачката вечер ќе додели седум парични награди.

Станува збор за сума од 11.000 евра, односно 5.000 евра за прва награда, 3.000 евра за втора и 1.000 евра за трета награда.

Исто така, предвидени се четири парични награди од по 500 евра за најдобра вокална изведба, за најдобар дебитант, сценски настап и наградата за аранжман ,,Драган Ѓаконовски – Шпато”.

Композициите кои ќе бидат избрани да учествуваат на фестивалот ќе бидат објавени на страницата на Макфест најдоцна до десетти мај годинава.

loading...

AnimeDao: Legendary Brave Swordsman Yaiba anime episode 52 online free at https://animedao.nl animedao re zero

AnimeFLV: Fox Spirit Matchmaker 5th Season anime episode 15 online free at https://animeflv.uk free anime online

Website https://twistmoe.net: Watch Akuma-kun (Movie) twistmoe Episode Full online anime

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

Bitsdujour: https://www.bitsdujour.com/profiles/egSuTy

Gogoanimelol contently: https://gogoanimelol.contently.com/