БОМБА НА ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ ИМ НУДИ НА САД И ЕУ ПОДДРШКА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО ЗАМЕНА ЗА АМНЕСТИЈА ЗА ПАРТИСКАТА ЗГРАДА И ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ
БОМБА НА ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ ИМ НУДИ НА САД И ЕУ ПОДДРШКА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО ЗАМЕНА ЗА АМНЕСТИЈА ЗА ПАРТИСКАТА ЗГРАДА И ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ
БОМБА НА ЕФТОВ: Ни се случува тешка перверзија овие денови, анти бугарска хистерија шири Антонио Милошоски кој го нарече Блаже Конески џуџето од Небрегово, а анти геј протести ни организира Илче Халкидики
БОМБА НА ЕФТОВ: Ни се случува тешка перверзија овие денови, анти бугарска хистерија шири Антонио Милошоски кој го нарече Блаже Конески џуџето од Небрегово, а анти геј протести ни организира Илче Халкидики
ВМРО-НП: Во францускиот предлог нема ништо што го загрозува македонскиот јазик и идентитет
ВМРО-НП: Во францускиот предлог нема ништо што го загрозува македонскиот јазик и идентитет
БРАВО: Голем успех за македонистиката – гарантирана нејзината заштита и самостојност на реномираниот ИНАЛКО во Франција
БРАВО: Голем успех за македонистиката – гарантирана нејзината заштита и самостојност на реномираниот ИНАЛКО во Франција
(ВИДЕО) ЕФТОВ: СО ВЛЕЗОТ ВО ЕУ, НИЕ ВЛЕГУВАМЕ ВО БРАК СО БУГАРИЈА, А КОГА СИ ВО БРАК ПОЛА Е ПО ТВОЕ, ПОЛА Е КАКО ЌЕ КАЖЕ ЖЕНА ТИ, ИНАКУ ЌЕ ТИ ИЗБЕГА ИЛИ ЌЕ ПОЛУДИ
(ВИДЕО) ЕФТОВ: СО ВЛЕЗОТ ВО ЕУ, НИЕ ВЛЕГУВАМЕ ВО БРАК СО БУГАРИЈА, А КОГА СИ ВО БРАК ПОЛА Е ПО ТВОЕ, ПОЛА Е КАКО ЌЕ КАЖЕ ЖЕНА ТИ, ИНАКУ ЌЕ ТИ ИЗБЕГА ИЛИ ЌЕ ПОЛУДИ
БРАВО МВР: 210 приведени криминалци на територија на Скопје во првите шест месеци од 2022
БРАВО МВР: 210 приведени криминалци на територија на Скопје во првите шест месеци од 2022
СДСМ: Мицкоски се сложи со бугарските барања уште кога ја прифати Резолуцијата на ЕПП
СДСМ: Мицкоски се сложи со бугарските барања уште кога ја прифати Резолуцијата на ЕПП
(ВИДЕО) Зеколи: Да бидеме внимателен дали францускиот предлог е лош
(ВИДЕО) Зеколи: Да бидеме внимателен дали францускиот предлог е лош

„РЕ-МЕДИКА“ ЌЕ ЈА ОТКУПИ ЦРКВАТА НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА Треба да му исплати 4,4 милиони евра на „Бетон“

Недовршената црква од проектот „Скопје 2014“, несудената „Св. Констанин и Елена“ која уште стои на улица Македонија ќе добие нов газда, дознава Фактор. Приватната здравствена установа „Ре-Медика“ ќе го откупи објектот од градежната компанија „Бетон“ која почна да го гради објектот во 2012 година, а за таа цел ќе го отплати долгот од 4,4 милиони евра кој кон „Бетон“ го имаат МПЦ-ОА и фондацијата „Св. Цар Константин“.

Оваа одлука треба да ја усвојат акционерите на градежната компанија на вонредното акционерско собрание кое е закажано за 18 октомври. Кога ќе се усвои, точно 270 милиони денари (4,4 милиони евра) долг од фондацијата и МПЦ ќе бидат отстапени како побарување кон „Ре-медика“.

„Се одобрува склучување на зделка со заинтересирана страна – склучување на Договор за отстапување на побарувањето со Приватна здравствена установа општа болница РЕ – МЕДИКА Скопје, во вкупен износ од 269.918.842 денари. Побарувањето, ДГ БЕТОН го побарува од Фондацијата Св. Цар Константин и Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, согласно Спогодба за регулирање на меѓусебните права и обврски 25.12.2020 година“, стои во предлог одлуката.

Лани во ноември „Бетон“ побара да се отвори стечајна постапка затоа што не можеше да наплати 1,1 милион евра од фондацијата. За претстојното акционерско собрание на „Бетон“ предвидено е да се донесат одлуки и за продажба на недоградениот хотел во центарот на Скопје, но и за два други хотели, едниот во Дојран, а другиот во Охрид.

Постапките за чистење на компанијата некои познавачи ги толкуваат како обид компанијата да стане поконкурентна и покомпетитивна, пишува Фактор.

loading...

Tài Xỉu Go88 - Tải Game GO88 Đổi Thưởng APK, iOS, AnDroid live go88 go88 không vào được

sunwin cổng game quốc tế