Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

РЕЦИТАЛ ВО ПРИЛЕП ВО ЧЕСТ НА БЛАЖЕ КОНЕСКИ

100-годишнината од раѓањето на поетот, прозаист, книжевен историчар, филолог и кодификатор на македонскиот литературен јазик, академик Блаже Конески, беше повод Форумот на жени на Општинската организација на СДСМ од Прилеп да организира поетско-музички рецитал пред родната куќа на Конески во Небрегово.

Со денешниот настан, Форумот на жени се приклучи кон Националната програма „2021 – Година во чест на Блаже Конески”, донесена од Владата на Република Северна Македонија, а во чест на 100-годишнината од неговото раѓање.

Огромен е придонесот на Конески во стандардизирањето и изработката на граматиката на современиот македонски јазик, како и неговата улога во формирањето на МАНУ и на Друштвото на писатели, чиј прв претседател беше токму тој.

И не случајно, денот на раѓање на овој исклучителен културен деец, е запишан и на Листата на УНЕСКО за одбележување значајни јубилеи во светот во текот на 2021 година.
Горд сум и особено ми е драго што присуствував на овој настан, кој симболично ја најави новата победа која СДСМ, заедно со граѓаните на општина Прилеп, ќе ја извојува на претстојните октомвриски локални избори.

loading...

Website https://aniwatch.pro: Watch The Call of the Wild aniwatch Episode Full watch anime online

WCOStream: Redo of Healer anime episode 12 online free at https://wcostream.cc watch anime online

Website https://animedao.nl: Watch Yamakoshi Mura no Mari to Sanbiki no Koinu animedao Episode Full - Raw kissanime animedao

Website https://animepahe.cc: Watch Natsuyuki Rendezvous animepahe Episode 11 watch anime dub

Comicvine gamespot: https://comicvine.gamespot.com/profile/gogoanimelol/about-me/

Player: https://player.me/gogoanimelol/about