Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

РЕЉЕФОТ НА СПОМЕНИКОТ НА 12 ДЕЦА НА МОКЛИШТЕ ВРАТЕН НА СТАРОТО МЕСТО

Се работи за реконструкција и обнова на релјефот, автентичен по старото идејно решение на вајарот Јордан Грабулоски – Грабул од Прилеп.

Изготвен е нов модел на релјеф за што според сите законски прописи ангажиран е истакнатиот вајар Кирил Мукаетов од Кавадарци.

Проектот „Заштита на Споменикот на 12-те ваташки младинци“ успешно е реализиран во соработка со Градоначалникот Митко Јанчев и финансиски поддржан од Министерство за култура.

Носител на проектот е Музеј – Галерија Кавадарци. Раководител е директорката на и кустос – советник Весна Ѓорѓиева, а соработници кустосите Трајче Цветков и Марија Михова.

loading...

Watch Himegoto Episode 13

Website https://4anime.biz: Watch Omiai Aite wa Oshiego, Tsuyoki na, Mondaiji. 4anime Episode 12 4anime to go

Dr. Stone: Stone Wars (Dub) (https://animeflv.uk/m/7oG4) Episode 11

Watch anime online for free at AnimeDao sword art online animedao

Dribbble: https://dribbble.com/animeflixnl/about

Twitch: https://www.twitch.tv/animefreakws/about