БОМБА НА КАЕВСКИ: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?
Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола

ПАНДОВ КОЈ 12 ГОДИНИ ЈА БРАНЕШЕ НА ТВ ДИКТАТУРАТА НА ВМРО ДПМНЕ: КОВАЧЕВСКИ САМ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД СРАМ ЗА НЕУСПЕСИТЕ НА ВЛАДАТА, АКО НЕ ЌЕ ГО СРУШИМЕ СО ПРОТЕСТИ

Александар Пандов од Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ информира дека партијата ќе излезе на протести доколку не се прифати датум за предвремени парламентарни избори.

-Тоа значи народ на улица, максимален притисок. Според мене 100 дена од работењето на Владата не е мал период. Кога Димитар Ковачевски дошол на чело на владата знаел што наследува и кого наследува, вели Пандов во емисијата „Само вистина“.

Според него, Македонија оди наназад во секое поле.

-Македонија нема едно поле на кое што може да се пофали и во таква ситуација чесно и поштено е да речеш „луѓе, еве ми помина меракот, ќе кажам на внуци сум бил премиер, сум бил претседател на партија, не можам“, вели Пандов во емисијата „Само вистина“.

loading...

go88 hỗ trợ khách hàng chơi go88 ric go88

hủy lệnh rút tiền sunwin game bài macao sunwin sunwin ơ đâu