КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет
Груби: Тетовскиот Универзитет е здрав, стабилен и вреден плод на Охридскиот Договор
Груби: Тетовскиот Универзитет е здрав, стабилен и вреден плод на Охридскиот Договор
БРАВО - Нови хибридни дигестори во лабораториите на Водовод – Скопје
БРАВО - Нови хибридни дигестори во лабораториите на Водовод – Скопје
Од 92-та седница на Владата: На добитникот на сребрениот медал во теквондо на Олимписките игри и на неговиот тренер ќе им биде доделена парична награда во вкупен износ од 2,4 милиони денари; Во Кривичниот законик се воведуваа кривичното дело „демнење“, а нападите врз новинарите ќе се третираат како напади врз службени лица; Се основа Јавна установа за управување и заштита на Националниот парк Шар Планина
Од 92-та седница на Владата: На добитникот на сребрениот медал во теквондо на Олимписките игри и на неговиот тренер ќе им биде доделена парична награда во вкупен износ од 2,4 милиони денари; Во Кривичниот законик се воведуваа кривичното дело „демнење“, а нападите врз новинарите ќе се третираат како напади врз службени лица; Се основа Јавна установа за управување и заштита на Националниот парк Шар Планина
Од тематската седница на Владата за институционална и фискална децентрализација: Продолжуваат реформите за поголема финансиска автономија на општините
Од тематската седница на Владата за институционална и фискална децентрализација: Продолжуваат реформите за поголема финансиска автономија на општините

Русија протерувањето на нивниот дипломат од Македонија го смета за непријателски чин и затоа ќе има соодветен одговор кон Северна Македонија

На 14 мај дипломатското претставништво на Северна Македонија презеде непријателски чин во односите со Русија. Власта еден од руските дипломати го прогласи за „персона нон грата“. Силно го осудуваме овој акт преземен без причина што ќе се одрази на меѓусебните односи меѓу Русија и Северна Македонија. Следат соодветни мерки, се вели во реакцијата на руското Министерство за надворешни работи.

На 18 мај македонското Министерство за надворешни работи соопшти дека „согласно член 9 од Виенската конвенција за дипломатски односи, одлучи да прогласи еден дипломат на Амбасадата на Руската Федерација за непожелна личност во Република Северна Македонија. Во оваа насока, на 14 мај 2021 година, во просториите на Министерството за надворешни работи беше повикан амбасадорот на Руската Федерација, при што беше врачена нота со која се наложува на посочениот дипломат да ја напушти територијата на Северна Македонија во рок од седум дена“, пишува во соопштението од МНР.

За овој потег на македонското МНР изјава даде и претседателот Стево Пендаровски кој рече дека случајот е документиран од надлежните институции и дека не станува збор за импровизација.

loading...

AnimeDao nisekoi animedao: Dragon Ball Super Episode 131

AniWatch watch anime online: Watch Naruto Episode 178