Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!

РУСИТЕ БЕТЕР ОД ИСИС: Во војната во Украина досега загинаа 28 деца, 64 се ранети

Четириесет и седум лица загинаа вчера во руските воздушни напади врз станбена населба во градот Чернихив, соопштија денеска регионалните власти, јави Би-Би-Си.

Спасувачките акивности морале да биде прекинати вчера поради силно гранатирање, соопштија локалните служби за итни случаи.

Вкупно 148 лица, главно цивили, загинале од почетокот на воените дејствија во регионот, додаваат локалните власти

Градот со 300.000 жители се наоѓа на северот на земјата, блиску до границите со Русија и Белорусија.

За осум дена, колку што трае руската инвазија врз Украина, загинаа 28 деца, а 64 се ранети во руските напади.

Информацијата ја соопшти Дарија Херасимчук, советничка на украинскиот претседател за правата на децата и рехабилитација, јави Укринформ.

– Уништени се породилишта, градинки, училишта. Околу еден и пол милион деца, останаа во области погодени од гранатирање и под опсада, вклучувајќи сирачиња и млади со попреченост на кои им е потребна итна помош, појасни Херасимчук.

На 24 февруари, рускиот претседател, Владимир Путин ѝ објави војна на Украина и започна инвазија од големи размери.

Во земјата беше воведена воена состојба, се најави и општа мобилизација.

Украина поднесе тужба против Руската Федерација до Кривичниот суд на ОН во Хаг.

loading...

anime streaming. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Dragon Ball Super (Dub) Episode 122

Attack on Titan Final Season Part 2

AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

english dubbed anime SK8 the Infinity

english dubbed anime Attack on Titan Season 2