ШОКАНТНО: ГРАД СКОПЈЕ СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ ПРЕДЛАГА КРАТЕЊЕ НА ПАРИТЕ НАМЕНЕТИ ЗА КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК И БУЛЕВАРИТЕ ХРВАТСКА И СЛОВЕНИЈА?!
ШОКАНТНО: ГРАД СКОПЈЕ СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ ПРЕДЛАГА КРАТЕЊЕ НА ПАРИТЕ НАМЕНЕТИ ЗА КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК И БУЛЕВАРИТЕ ХРВАТСКА И СЛОВЕНИЈА?!
РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА 140 ВОЕНИ ЗАРОБЕНИЦИ, МЕЃУ НИВ 43 СЕ ОД БОРЦИТЕ ОД АЗОВСТАЛ
РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА 140 ВОЕНИ ЗАРОБЕНИЦИ, МЕЃУ НИВ 43 СЕ ОД БОРЦИТЕ ОД АЗОВСТАЛ
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид: Безбедноста на регионот е геополитички императив на Алијансата
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид: Безбедноста на регионот е геополитички императив на Алијансата
Сме имале повеќе вакви акции, ама одзивот на кавадарчани да спасат нечиј живот е нешто невидено, кажа доктор Петличковски
Сме имале повеќе вакви акции, ама одзивот на кавадарчани да спасат нечиј живот е нешто невидено, кажа доктор Петличковски
БОМБА НА БЕКТЕШИ: БИЗНИСМЕНИ МИЛИОНЕРИ СО ПОВЛАСТЕНА СТРУЈА ГРЕАТ ЦЕЛИ БАЗЕНИ И КОПААТ КРИПТОВАЛУТИ!
БОМБА НА БЕКТЕШИ: БИЗНИСМЕНИ МИЛИОНЕРИ СО ПОВЛАСТЕНА СТРУЈА ГРЕАТ ЦЕЛИ БАЗЕНИ И КОПААТ КРИПТОВАЛУТИ!
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија

РУСКА ПРОПАГАНДА НА ВМРОВСКИОТ ПОРТАЛ ИНФОМАКС: УКРАИНЦИТЕ СЕ ФАШИСТИ, ВРШАТ ГЕНОЦИД ВРЗ ДОНБАС, РУСИЈА ГИ СПАСУВА СВОИТЕ ЛУЃЕ ВО УКРАИНА

На стримот на порталот инфомакс водителите Јанко Илковски, Александар Митовски и Милош Милошевски ја обработија темата војна во Украина.

– Украинците што не се Руси се сите фашисти, вршат генцид врз Русите во Украина, Путин мораше да ги спасува Русите, убиени се над 9000 Руси овие неколку месеци, НАТО ги наоружува фашистите, има хуманитарна катастрофа и мораше некој да реагира.

Вака тие ја објаснија ситуацијата во Украина и практично ја оправдаа воената интервенција на Русија која ја распадна Украина откако прво го присвои Крим сега ги призна Доњецк и Луганс за независни републики, процес кој најверојатно е само привремена состојба веројатно за некое време тие ќе се обединат со мајка Русија.

Инфомакс е портал близок на ВМРО ДПМНЕ,уредникот е чест гостин во вмровските медиуми а сопственичката Наталија Ивчева се вработи како советник на градоначалникот на Кисела Вода за плата од 42 000 денари.

Порталот добива десетици илјади евра од ВМРО ДПМНЕ за време на избори од парите што ги дава ДИК, а неофицијално порталот е помогнат и на други начини од ВМРО ДПМНЕ и бизнисмени блиски на партијата.

loading...

go88 nemo vin go88 là gì hách go88

otp sunwin tải sunwin tài xỉu online code tài xỉu sunwin