ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!

Русковска: Телефоните на Нинџа биле исклучени, одбраната не докажа дека не бил во ВМРО-ДПМНЕ

Обвинителката Вилма Русковска смета дека одбраната во случајот за организацијата на настаните од 27 април 2017 не успеала да докаже дека Александар Василевски-Нинџа не бил во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ тој ден.

Таа тврди дека неговите телефони биле исклучени во одреден период од денот, односно во периодот околу 18 часот, кога Нинџа тврдеше дека бил на осмиот кат во белата палата каде што се давале команди како да дејствува толпата пред Собранието.

„Ако се погледнат листинзите од движењето на Нинџа, ќе се види дека едниот телефон бил исклучен некаде после 16 часот, а вклучен после 22 часот. Другиот телефон, пак, е исклучен некаде после 18 часот и тој е вклучен некаде после 22 часот. Тоа е според листинзите што Обвинителството ги прибави од мобилните оператори – изјави Русковска.

Таа вели дека можеби тој момент не го потенцирала на рочиштата досега, но тврди дека такви докази има во листинзите доставени како докази пред судот.

„Вештото лице кое го ангажирала одбраната требаше да ги земе оригиналните цедиња од мобилните оператори и врз база на тоа да изврши вештачење, а не да вештачи врз основа на скенирани докази на Обвинителството – рече Русковска.
Вештакот, пак, претходно на рочиштето, анализирајќи ги базните станици каде се наоѓал Нинџа кога имал комуникација преку мобилните телефони, посочи дека броевите што се водат како негови првпат биле регистрирани на базната станица ВМРО-ДПМНЕ после 22 часот.

loading...

Website https://animebee.to: Watch Origin: Spirits of the Past animebee Episode Full watch anime

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animekisa.in: Watch Anime-Gataris (Dub) animekisa Episode 12 anime websites

GoGoAnime: Dragon Ball Z: The Tree of Might (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be tokyo ghoul gogoanime

Seekingalpha: https://seekingalpha.com/user/54570361

Behance: https://www.behance.net/gogoanimelol