(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

Русковска: Верувам дека нема документ дека ВМРО-ДПМНЕ ги организирала протестите, тие за ниту едно важно прашање не оставаат документ

Обвинителството презентираше свои материјални докази дека политичката партија ВМРО-ДПМНЕ ги организирала тие протести, а и сведоци, изјави обвинителката Вилма Русковска по денешното сведочење на неколку поранешни високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ, кои тврдеа дека партијата не донела никаков официјален документ дека стои позади протестите кои се организираа и кои кулминираа со упадот во Собранието.

На денешното рочиште за организаторите на 27 април сведочеа и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и поранешниот министер, Никола Тодоров како сведоци предложени од одбраната.

-Верувам дека во еден дел се точни изјавите на сведоците дека никаде нема официјален документ дека таа партија ги организира протестите. Тие за ниедно важно прашањепозади себе не оставаат официјален документ и во тој дел им верувам на сведоците, рече Русковска.

loading...

KissAnime kiss anime: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa (https://kissanimeonline.com/m/OqZ4) Episode Full

GoGoAnime haikyuu season 3 gogoanime: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://gogoanime.be/m/aYXW) Episode 24