(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ ПРВ СТАНАР ВО РЕЗИДЕНЦИЈАЛНИОТ ЦЕНТАР КОСМОС!
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ ПРВ СТАНАР ВО РЕЗИДЕНЦИЈАЛНИОТ ЦЕНТАР КОСМОС!
Нови 1.500 метри водоводна мрежа во општина Ѓорче Петров!
Нови 1.500 метри водоводна мрежа во општина Ѓорче Петров!
НАУМОВСКИ: Ѓорче Петров добива три нови урбани скверови. На две локации во Хром и една во Даме Груев градиме мали јавни паркови
НАУМОВСКИ: Ѓорче Петров добива три нови урбани скверови. На две локации во Хром и една во Даме Груев градиме мали јавни паркови
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: БРАВО ЗА ИГРАЧИТЕ, ЗА НАВИВАЧИТЕ И ЗА УЕФА!
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: БРАВО ЗА ИГРАЧИТЕ, ЗА НАВИВАЧИТЕ И ЗА УЕФА!
И ТИ ВИКАМ ДРУЖЕ РУТЕ ЗНАЧИ ОВИЕ БУГАРИТЕ ДАЈ МАЛЦЕ ПРИТИСНЕТЕ ГИ ДА ПОПУШТАТ АМАН ЗАМАН ЗА ДОБРОТО НА ЦЕЛ БАЛКАН...
И ТИ ВИКАМ ДРУЖЕ РУТЕ ЗНАЧИ ОВИЕ БУГАРИТЕ ДАЈ МАЛЦЕ ПРИТИСНЕТЕ ГИ ДА ПОПУШТАТ АМАН ЗАМАН ЗА ДОБРОТО НА ЦЕЛ БАЛКАН...
(ФОТО) СВЕТСКИ ПОТЕГ КОЈ ГО ПОЗДРАВИЈА СИТЕ СВЕТСКИ МЕДИУМИ - ХОЛАНЃАНИТЕ МУ ДАДОА ХОЛАНДСКИ ДРЕС СО БРОЈ 122 НА ПАНДЕВ ВО ЧЕСТ НА НЕГОВОТО ПЕНЗИОНИРАЊЕ ОД НАЦИОНАЛНИОТ ДРЕС
(ФОТО) СВЕТСКИ ПОТЕГ КОЈ ГО ПОЗДРАВИЈА СИТЕ СВЕТСКИ МЕДИУМИ - ХОЛАНЃАНИТЕ МУ ДАДОА ХОЛАНДСКИ ДРЕС СО БРОЈ 122 НА ПАНДЕВ ВО ЧЕСТ НА НЕГОВОТО ПЕНЗИОНИРАЊЕ ОД НАЦИОНАЛНИОТ ДРЕС
(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ ТЕСТИРААТ АМЕРИКАНСКИТЕ НОСАЧИ НА АВИОНИ - НОВИОТ НОСАЧ ЏЕРАЛД ФОРД ТЕСТИРАН ЗА ВОЕНА ГОТОВНОСТ И ЦВРСТИНА СО ДЕТОНАЦИЈА НА 40 000 КИЛА ТНТ ВЕДНАШ ДО БРОДОТ!
(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ ТЕСТИРААТ АМЕРИКАНСКИТЕ НОСАЧИ НА АВИОНИ - НОВИОТ НОСАЧ ЏЕРАЛД ФОРД ТЕСТИРАН ЗА ВОЕНА ГОТОВНОСТ И ЦВРСТИНА СО ДЕТОНАЦИЈА НА 40 000 КИЛА ТНТ ВЕДНАШ ДО БРОДОТ!
ШИЛЕГОВ: Се води истрага за ФК ВАРДАР, јас не можам со таква леснотија да дадам 3,5 милиони евра пари на Скопјани за долговите на ФК Вардар, некој го оставил клубот без имот и го продал на фиктивен ракометен клуб...
ШИЛЕГОВ: Се води истрага за ФК ВАРДАР, јас не можам со таква леснотија да дадам 3,5 милиони евра пари на Скопјани за долговите на ФК Вардар, некој го оставил клубот без имот и го продал на фиктивен ракометен клуб...

Русковска за СДК: Од финансовата полиција не сум задоволна, Империја е на вештачење по моја интервенција

Недозволиво е од Финансиска полиција минатата година да дојдат само 9 пријави за перење пари и ниту една од нив да не е сомнеж за организиран криминал и корупција или против високи функционери, вели обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска во интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК.

За веќе поведените истраги од висок јавен интерес, пак, кажува дека таа за „Скопје 2014“ конечно ќе биде реферирана денеска во Републичкото обвинителство. Досега има обвинето пратеници и судии и вели дека ако не фати во криминал и обвини функционери од извршната власт, себеси ќе се смета за не толку успешен обвинител за организиран криминал и корупција.

Јас лично не сум задоволна од соработката со Финансиска полиција. Тоа го нагласив и кога го бранев Годишниот извештај за 2019 година пред Советот на јавни обвинители дека за цела 2019 година имаме само 9 предмети за перење пари , што е недозволиво во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Патем, сите предмети се во соработка со МВР-Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал.

Обвинителке Русковска, многу време помина, што се случи со „Империја“, „Актор“, „Скопје 2014“, „Поткуп за кинеските автопати“, со останатите (пред)истраги на поранешното СЈО?

Предметот „Империја“ беше пратен на вештачење, не сакам да кажам каде, сè уште е рано. Добивме писмо со кое одбија да го вештачат, па со мое посредство, прифатија. Малку и ја допрецизиравме наредбата за вештачење, денеска ќе ја пратиме повторно и ќе се почне со вештачењето. Што се однесува до истрагата за „Скопје 2014“, договорени сме со колегата денеска да биде рефериран во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија, а за останатите предмети не дошле да се реферираат ни пред мене, ни во Републичкото обвинителство. Таков е договорот за овие специфични предмети за кои постои широк јавен интерес. Првин пред мене и евентуално пред колегиумот, па потоа во Републичкото.

Целото интервју можете д го прочитате на СДК.мк

loading...

KissAnime hunter x hunter kissanime: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12

AnimeTV anime tv demon slayer: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full