ЌЕ ПОКРИЈАТ БЛИЗУ 3 МИЛИОНА ЕВРА ДОЛГОВИ НА КЛУБОТ - ФК ВАРДАР СО НОВО РАКОВОДСТВО ВО НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА
ЌЕ ПОКРИЈАТ БЛИЗУ 3 МИЛИОНА ЕВРА ДОЛГОВИ НА КЛУБОТ - ФК ВАРДАР СО НОВО РАКОВОДСТВО ВО НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА
Милевски: Ги користиме ИПА фондовите, потпишани договори за 12 нови проекти вредни 3,6 милиони евра за прекугранична соработка со Бугарија и Косово
Милевски: Ги користиме ИПА фондовите, потпишани договори за 12 нови проекти вредни 3,6 милиони евра за прекугранична соработка со Бугарија и Косово
Теренската вакцинација за четврток 29.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:
Теренската вакцинација за четврток 29.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:
МЗ: Во Клиничката болница во Битола ставен во употреба нов апарат SPECT-CT гама камера
МЗ: Во Клиничката болница во Битола ставен во употреба нов апарат SPECT-CT гама камера
(ФОТО) ВУЧИЌ ПРОШЕТА ВО СКОПЈЕ: Македонците се љубезни, Србите и Македонците секогаш се сакаат
(ФОТО) ВУЧИЌ ПРОШЕТА ВО СКОПЈЕ: Македонците се љубезни, Србите и Македонците секогаш се сакаат
Георгиески: Имаме резултати, затоа УНЕСКО ни даде шанса!
Георгиески: Имаме резултати, затоа УНЕСКО ни даде шанса!
Генералниот секретар Николовски во Охрид: СДСМ постојано се менува на подобро, СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап
Генералниот секретар Николовски во Охрид: СДСМ постојано се менува на подобро, СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап
(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЦИ НА ЕБР СО АВТОМАТИ, ПАНЦИРИ, ШЛЕМОВИ УПАДНАА ВО ПОВЕЌЕ КУЌИ НИЗ СКОПЈЕ - УАПСЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ, ЗАПЛЕНЕТО БЛИНДИРАНО ВОЗИЛО ОРУЖЈЕ И ГОЛЕМА КОЛИЧИНА ДРОГА И ДЕВИЗИ -
(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЦИ НА ЕБР СО АВТОМАТИ, ПАНЦИРИ, ШЛЕМОВИ УПАДНАА ВО ПОВЕЌЕ КУЌИ НИЗ СКОПЈЕ - УАПСЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ, ЗАПЛЕНЕТО БЛИНДИРАНО ВОЗИЛО ОРУЖЈЕ И ГОЛЕМА КОЛИЧИНА ДРОГА И ДЕВИЗИ -

САД: Повеќе од 430 уапсени за упадот во Капитол, се очекува бројката да оди до 800 уапсени и обвинети!

Високиот службеник во Министерството за правда Бред Вигман изјави дека се уапсени повеќе од половина од околу 800 приврзаници на поранешниот претседател Трамп, кои упаднаа во Капитол за да спречат Конгресот да го прогласи Џозеф Бајден за победник на претседателските избори
Повеќе од 430 лица се уапсени во САД во врска со упадот во Капитол на 6 јануари, а тој број се очекува да се зголеми, објави денеска Гласот на Америка (ВОА).

Меѓу уапсените има стотици приврзаници на експретседателот Доналд Трамп кои не се поврзани со екстремистички организации, но и десетици членови на радикални десничарски групи, како и активни и поранешни припадници на безбедносните сили и војници.

Високиот службеник во Министерството за правда Бред Вигман изјави дека се уапсени повеќе од половина од околу 800 приврзаници на поранешниот претседател Трамп, кои упаднаа во Капитол за да спречат Конгресот да го прогласи Џозеф Бајден за победник на претседателските избори.

Нападот, во кој загинаа пет лица, е една од најголемите кривични истраги во историјата на Соединетите држави.

Официјални лица од Секретаријатот за правда велат дека истрагата може да доведе до обвиненија за дури 500 лица, објавува Гласот на Америка.

Според базата на податоци на универзитетот Џорџ Вашингтон, 43 поранешни и тројца сегашни припадници на војската и девет поранешни и четворица сегашни припадници на полицијата се обвинети во врска со немирите наКапитол.

Иако темпото на апсења значително се забави во последните неколку недели, ФБИ продолжува да апси речиси секојдневно.

loading...

AniWatch anime online: Watch Scum's Wish Episode 11 (https://aniwatch.pro/m/jMdn/ep-11)

GoGoAnime watch animes: Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 10