АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА

Сали: Секој ден има по 300 новозаразени, вирусот се уште постои

Секој ден имаме новозаразени по 300 жители од државава, а тоа значи дека вирусот се уште постои и ја чека најмалата можност да се развива, а потоа при почеток на развивање ни одзема недела до две да може да стопираме нешто. Уште од самиот почеток кога ја добив функцијата посакувам да дојде денот кога нема да има рестриктивни мерки. За жал, се уште имаме рестриктивни мерки, истакна денеска министерот за здравство Беким Сали во врска со тоа дали е поволна епидемиолошката состојба во земјава.

Тој посочи дека на секоја седница на Комисијата за заразни болести олеснуваат по некоја мерка, но, како што рече, не можат се одеднаш да олеснат. На новинарско прашање што би било следно олеснување, истакна дека за тоа ќе одлучи Комисијата за заразни болести.

– Таму има дебата. Јас дадов предлог до нив, еве и јавно ќе кажам, на една од седниците да ве поканиме и вас да видите како се дебатира внатре во Комисијата. Верувајте толку е кристално јасна ситуацијата, јасна е сликата за епидемиолошката состојба што и вие ќе добиете информации точни и навремени што, кога и како треба да се одлучува, рече Сали.

Одговарајќи на новинарско прашање, Сали потенцира дека во рамки на караванот за вакцинација против Ковид-19 има одѕив и во секој пункт има нови кандидати за вакцинација и за прва, втора и трета доза.

– Неможам да кажам дека сме сосема задоволни од одѕивот, затоа што нашите очекувања се да се зголеми процентот на нововакцинирани, а со тоа да се почувствуваме и побезбедни за справување со Ковид-19. Се уште не е завршен караванот за да кажеме колку проценти е зголемен одѕивот, меѓутоа минимално е зголемен, додаде Сали, одговарајќи на новинарски прашања откако претходно даруваше крв во рамки на крводарителската акција во просториите на Чифте Амам во Старата скопска чаршија, што ја организира Министерството за здравство во соработка со Институтот за трансфузиона медицина, а во пресрет на 7 Април – Светскиот ден на здравјето.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Ranking of Kings

english dubbed anime Tokyo Ghoul

free anime online Kiss x Sis

watch anime dub How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime websites Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

tải go88