(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

САМКА ИБРАИМОСКИ: КАКО ЗАСТАРУВААТ КРИВИЧНИ ДЕЛА, ТАКА ДА ЗАСТАРУВААТ И ГРАЃАНСКИ ДЕЛА И ПРЕСУДИ!

Како пратеник во изминатиот состав доставив предлог закон за Обликациони односи за застареност на долгови за 10 год.

Барањето го доставив до Преседателот на Собрание Талат Џафери и тоа беше спроведено до комисиите во Собрание, на комисијата за политички систем беше прифатено и од позицијата и опозицијата, но кога требаше да се потврди на законодавната комисија тука застанаа работите, дел од комисијата беа за да се стави на седница дел почнаа со дискусии, околу предложениот закон да се направат измени, но јас како предлагач на тој закон за Обликации не го прифаќав од причини што не беше целта тоа што го бараат граѓаните, но после повеќе расправии требаше да се стави на Собраниска седница за гласање и како точка не се стави, и се распушти Парламентот.

Затоа вие почитувани кој ми се јавувате да ме прашате до каде е мојот предлог закон, еве сакам јавно преку медиуми да ве информирам дека е во Министерство за Правда и дека се прават напори да се најде решение кое ќе одговара во интерес на граѓаните.

Со ова сакам да го потсетам предлагачот на законот за кривични постапки Пратеникот Павле Трајанов кој предлага повторување на кривични предмети да се вметне со Амандман да има повторување и на граѓанските предмети кој биле донесени во сомнителни околности и недоречености, ова би било она што го бараат граѓаните и што им ветивме дека ќе има Ревизија на таквите предмети.
Лидер на ПЦЕР
Самка Ибраимоски

loading...

ANIMEFLIX animeflix god of highschool: One Piece (https://animeflix.nl/m/9EN) Episode 969

GoGoAnime gogoanime attack on titan: Watch Death Note Episode 17 (https://gogoanime.be/m/XPn/ep-17)