СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата

САМКА ИБРАИМОСКИ: НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДРЖАВЈАНСТВА ДА ВАЖИ И ЗА РОМИТЕ, ИМА РОМИ КОИ ЖИВЕАТ ПО 50 ГОДИНИ ТУКА И НЕ МОЖЕ ДА ГИ ПОГРЕБАМЕ ЗАТОА ШТО СЕ БЕЗ ДРЖАВЈАНСТВА!

Почитувани Пратеници јас како поранешен пратеник во Собранието на Република северна Македонија имав предложено закон за лица без документи за да добијат држвјанство, посебно акцентот беше кон Ромската заедница каде што има над 2000 лица кои живеат во државата повеќе од 20 год.а има и по 30 год. а кои немаат државјанства.

Затоа со ова мое обраќање сакам да ви укажам дека законот треба да важи за сите подеднакво, со што тие грѓани во овој момент немаат никакви социјални права поради тоа што не се водат нигде како да не постојат, ова решение еднаш за секогаш треба да се реши, јас повеќе години наназад ова го барав но неможевме да го решиме, со донесување на овој закон за државкјанства ќе им излеземе во пресрет на тие граѓани.

Јас имав еден случај каде жената починала а 30 год во Македонија мажена деца и неможевме да ја погребаме во Кичево, на крајот со многу ургенции ја погребавме, затоа треба да се најде соодветно решение,сметам дека владата е конструктивна и ќе го реши овој проблем.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Naruto

animes online AnimeFreak Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

watch anime free My Hero Academia

DARLING in the FRANXX

anime streaming Dragon Ball Super (Dub)