ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија
ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена
Парадата на гордоста во Скопје ќе започне со пристигнување на учесниците од 17:00 до 19:00 часот во паркот „Жена-борец“ (спроти Собрание на РСМ), потоа ќе има марш по улиците и концерт на стадионот на АРМ
Парадата на гордоста во Скопје ќе започне со пристигнување на учесниците од 17:00 до 19:00 часот во паркот „Жена-борец“ (спроти Собрание на РСМ), потоа ќе има марш по улиците и концерт на стадионот на АРМ
ВОЗИМЕ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР: 292 санкции за возачи што возеле пребрзо, 168 сообраќајни прекршоци во Скопје: 49 за пребрзо возење
ВОЗИМЕ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР: 292 санкции за возачи што возеле пребрзо, 168 сообраќајни прекршоци во Скопје: 49 за пребрзо возење
Бугарските барања се напад на македонската нација, смета Фуере
Бугарските барања се напад на македонската нација, смета Фуере
Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ
Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ
Двајца загинати и 19 повредени во пукање во ноќен клуб во Осло
Двајца загинати и 19 повредени во пукање во ноќен клуб во Осло

САМО ЕДЕН ДЕН ТРАЕШЕ ВЛАДИНОТО МНОЗИНСТВО НА МИЦКОВСКИ: Скендер Реџепи од Алтернатива е против договор на ново мнозинство, не сака соработка со Левица

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи нема да го поддржи новото мнозинство во кое е вклучена и Левица на Апасиев, пренесе тв24.

Информациите се дека тој е против соработка со партијата која наводно е анти-НАТО, анти-ЕУ и антиамериканска, против Договорот од Преспа, Охрид, албански јазик и дека ќе побара од неговата партија да се повлече од овој договор, пренесуваат дел од албанските медиуми.

Во Алтернатива, наводно, не биле информирани дека во новото мнозинство е и Левица. Затоа Реџепи сега бара неговата партија да се повлече од мнозинството

Како што објавува Журнал.мк пак повикувајќи се на свои неименувани партиски извори до моментот на одржување на средбата во Собранието за новото мнозинство, Алтернатива имале информации дека ЛДП на Горан Милевски ќе биде вклучена

loading...

đăng nhập go88 trên web danh bai doi thuong go88 go88 app

https://sunwin.fan/