Пукање и апсење во центарот на Прилеп
Пукање и апсење во центарот на Прилеп
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра

Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба

Русија не само што ја мрази соседната држава Украина, туку го уништува украинскиот идентитет, јазик и Украина, порача министерот за надворешни работи на Украина на прес конференција со македонскиот колега, Бујар Османи.

– Македонците веројатно, како никој друг во Европа, разбираат што значи да се биде понижен за својот идентитет, јазик, култура. Токму тоа го доживуваме во моментов. Русија не само што ја мрази соседната држава Украина, туку го уништува украинскиот идентитет, јазик и Украина – рече тој.

На средбата со Османи во Киев, Кулеба изрази надеж дека Парламентот на Македонија ќе ги признае руските злосторства во Украина како геноцид.

– Сакам да изразам надеж дека Парламентот на Северна Македонија ќе донесе одлука за признавање на руските злосторства во Украина како геноцид врз украинскиот народ – рече Кулеба.

Министерот додаде дека Османи утрово го посетил Ирпен, „ослободен од руските освојувачи“ и со свои очи видел што се случува таму.

Покрај Украина, парламентите на Естонија, Летонија, Литванија, Чешка, Полска и Канада ги означија акциите на Русија во Украина како геноцид.

Од денеска македонската амбасада во Киев повторно функционира.

loading...

go88 rút tiền bị từ chối bản hack go88 tải game go88

mã otp sunwin SUNWIN - Nhà Cái Game Bài Uy Tín Nhất Thị Trường 2022 sunwin stevia wallstreet online