На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

САМО ЗА УБАВИНАТА НА ПОРТПАРОЛКАТА СДСМ ЗАСЛУЖУВА УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ ВЛАСТ – Кузеска во „Само вистина“: Заев вчера направи се за да го инволвира Мицкоски во важните процеси за државата

Доколку се следат досегашните политики на СДСМ цело време, а особено во време на пандемија, ние се стремиме кон дијалог, кон процеси што ќе течат без прекин, без кочници, без опструкции во Собранието, нагласи портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија.

Таа истакна дека вчерашниот договор може да се оцени како добар и успешен, но во наредниот период ќе треба да се внимава и да се исполнат сите точки кои беа договорени на средбата.

„Претседателот на СДСМ Зоран Заев вчера направи се за да го инволвира Христијан Мицкоски во важните процеси во државата, да се ослободи од стегите на режимската матрица и да почне да соработува како опозиција, рече Кузеска, додавајќи дека посебно во ек на пандемија, одговорноста и очекувањата на граѓаните од власта се големи, и треба да бидат такви, но и опозицијата има одговорност, и кога граѓаните гледаат дека ВМРО-ДПМНЕ не се однесува како одговорна и конструктивна опозиција ги казнуваат на избори.

Во врска со пописот, Кузеска порача дека целта е да се одржи пописот, потребна е реална слика да се скенира државата со тоа што го има, да се соберат што повеќе податоци, за потоа да се креираат мудри, паметни политики, да се креира буџетот согласно сликата што ќе се добие од пописот, а тоа нема да се постигне ако и мал број од граѓаните го бојкотираат, а ВМРО-ДПМНЕ го сакаше токму тоа.

„Опозицијата зборува за некаков триумф, но ова е триумф на граѓаните. Вчера се покажа контрастот на едно друго време, кога се газеше опозицијата и беше незамислив дијалог меѓу власта и опозицијата, а сега дијалогот е со опозицијата и дијалогот меѓу партиите е секако демократски стандард на земја членка на НАТО и земја членка која што се стреми кон полноправно членство на ЕУ, порача портпаролката на СДСМ Кузеска во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime online Gintama

Bleach (Dub)

AniWatch Attack on Titan Season 2 Episode 7

AniWatch Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

AniWatch One-Punch Man Episode 8