Алијанса за Албанците: Насилство и вандализам на координаторот на ДУИ
Алијанса за Албанците: Насилство и вандализам на координаторот на ДУИ
Зошто медиумите му дозволуваат на Никола Димитров да се одмаздува на СДСМ и ДУИ за тоа што не стана министер со тоа што ќе шири паника и национализам и ќе ги поткопува преговорите со Бугарија?!
Зошто медиумите му дозволуваат на Никола Димитров да се одмаздува на СДСМ и ДУИ за тоа што не стана министер со тоа што ќе шири паника и национализам и ќе ги поткопува преговорите со Бугарија?!
БОМБА НА ОСМАНИ: Димитров потпиша протокол во кој прифаќаме бугарско гледиште кон Илинденското востание, со замнувањето од МНР Димитров си го зел документот со себе!
БОМБА НА ОСМАНИ: Димитров потпиша протокол во кој прифаќаме бугарско гледиште кон Илинденското востание, со замнувањето од МНР Димитров си го зел документот со себе!
Тамара Јованов: Шминкање до непрепознатливост, за потоа на крајот на денот да ја тргнеш шминката и пак да бидеш таа/тој што не се сака и прифаќа себеси
Тамара Јованов: Шминкање до непрепознатливост, за потоа на крајот на денот да ја тргнеш шминката и пак да бидеш таа/тој што не се сака и прифаќа себеси
МОНТАЖЕР НА ТВ КЛАН СЕ ЖАЛИ ДЕКА МУ ПРАВЕЛЕ МОБИНГ ВО ТЕЛЕВИЗИЈАТА И ДЕКА ДОБИЛ НЕЗАКОНСКИ ОТКАЗ
МОНТАЖЕР НА ТВ КЛАН СЕ ЖАЛИ ДЕКА МУ ПРАВЕЛЕ МОБИНГ ВО ТЕЛЕВИЗИЈАТА И ДЕКА ДОБИЛ НЕЗАКОНСКИ ОТКАЗ
ДУИ: ВМРО и АA го бранат криминалот и употребуваат насилство во Собранието
ДУИ: ВМРО и АA го бранат криминалот и употребуваат насилство во Собранието
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток

Самсоненко го продаде Ф.К. Вардар за 32.500 евра плус долг од 3 милиона евра – Кој го купи најтрофејниот македонски клуб?

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Ф.К: Вардар од вчера има нов сопственик. Порталот Фактор објави дека клубот е продаден за 32.500 евра.

Со блок трансакција вчера на берзата беа продадени сите 100 акции на Ф.К. Вардар по цена од 20.000 денари за акција. Прометото „топтан“ изнесува 2 милиони денари. Продавач на сите акции е ракометниот клуб Вардар кој пак еопственост на бизнисменот Сергеј Самсоненк, пишува Фактор.

Новиот сопственик, чие име дополнително официјално ќе биде објавено во финансискиот извештај за 2021 година што треба да биде доставен до берзата, всушност со купувањето на најтрофејниот клуб презеде и долг од три милиони евра од кои еден милион евра се „дупка“ од финансиското работење во 2020 година.

Пред околу два месеци домашните медиуми објавија дека Град Скопје донел одлука со која одобрил продажба на ФК „Вардар“ на скопската компанија „Блу Скај“.

loading...

https://go88.gg/

sunwin tài xỉu