Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана

Сарамандов: Се отпочнува изградба на новите водоснабдителни системи во населените места Негорци и Прдејци, во Гевгелија се реализираат низа проекти

Почитувани граѓани на општина Гевгелија,

Почитувани медиуми,

Денес заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски извршивме увид во градежните активности кои го одбележуваат отпочнувањето на изградбата на новите водоснабдителни системи во населените места Негорци и Прдејци.

Со реализација на овој проект ќе се реши долгогодишниот проблем на овие населени места со водоснабдувањето.
Покрај овие градежни зафати, со овој проект кој изнесува околу два ипол милиони евра средства од грантот од KfW банка ќе се реализираат и други проекти на територијата на општина Гевгелија.

Се предвидува и атмосферска канализација на потегот од Инќот до железничката станица во Гевгелија. Исто така атмосферска канализација ќе биде изградена на улиците „Никола Карев“ и „Серменинска“, а проектот предвидува и реконструкција на водоводната линија до село Богородица.

Во оваа прилика сакам да истакнам дека ќе трае целиот проект некаде околу 500 дена и во овој период ќе има градежни активности на различни места во нашата општина што ќе придонесе во одредени периоди да има и отежнато движење на сообраќајот на одредени места.

Затоа барам и апелирам до моите сограѓани за трпение до завршување на овој проект, кој што е од суштинско значење и од голем бенефит на сите граѓани на општина Гевгелија.

loading...

nhóm kéo go88 go88 demo go88 hoàng gia

SUNWIN - NHÀ CÁI UY TÍN ĐÔNG NGƯỜI CHƠI NHẤT 2022 sunwin game bài đổi thưởng trực tuyến code sunwin