БРАВО - ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство
БРАВО - ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство
БРАВО ОВА Е ИСТОРИСКА ИНВЕСТИЦИЈА - ДЕНЕСКА СЕ СТАВИ ПОТПИС НА ЗАЕМОТ ОД 70 МИЛИОНИ ЕВРА - Од Ѓорче до Ново Лисиче за 35 минути – во Скопје ќе почне изградбата на нов, брз и одржлив јавен транспорт
БРАВО ОВА Е ИСТОРИСКА ИНВЕСТИЦИЈА - ДЕНЕСКА СЕ СТАВИ ПОТПИС НА ЗАЕМОТ ОД 70 МИЛИОНИ ЕВРА - Од Ѓорче до Ново Лисиче за 35 минути – во Скопје ќе почне изградбата на нов, брз и одржлив јавен транспорт
НИКОЛОВСКИ: Да се биде дел од СДСМ е да се биде дел од големо, сплотено социјалдемократско семејство посветено на нашата татковината, посветено на подобра иднина за сите
НИКОЛОВСКИ: Да се биде дел од СДСМ е да се биде дел од големо, сплотено социјалдемократско семејство посветено на нашата татковината, посветено на подобра иднина за сите
ОРДАНОВСКИ: По обичај, нè очекуваат неколку недели на пост-фестум лелекање на ВМРОНИТЕ и ЛЕВИЦА заради нивниот неуспешен обид за блокирање на пресудната државна помош, со предвидлив политички резултат: на регистарот на обвинувања за власта, покрај целиот дијапазон квалификативи за неспособност и криминализираност, сега и официјално е додаден тероризмот. Тоа значи дека Алан Форд од Левица, конечно, им го испил мозокот. Следната фаза е „По шумама и горама“!
ОРДАНОВСКИ: По обичај, нè очекуваат неколку недели на пост-фестум лелекање на ВМРОНИТЕ и ЛЕВИЦА заради нивниот неуспешен обид за блокирање на пресудната државна помош, со предвидлив политички резултат: на регистарот на обвинувања за власта, покрај целиот дијапазон квалификативи за неспособност и криминализираност, сега и официјално е додаден тероризмот. Тоа значи дека Алан Форд од Левица, конечно, им го испил мозокот. Следната фаза е „По шумама и горама“!
Стејт департмент: Русија е агресор во Украина
Стејт департмент: Русија е агресор во Украина
ВО ВТОРНИК ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ – АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАЈН
ВО ВТОРНИК ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ – АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАЈН
ОД 27 АПРИЛ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 21 ЧАСОТ, И ДА РАБОТАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА, ПРЕДЛАГА ГЛАВНИОТ КРИЗЕН ШТАБ
ОД 27 АПРИЛ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 21 ЧАСОТ, И ДА РАБОТАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА, ПРЕДЛАГА ГЛАВНИОТ КРИЗЕН ШТАБ
АЈДЕ УШТЕ МАЛЦЕ ДА ИЗДРЖИМЕ СИТЕ: Грција се отвора за странци на 14 мај
АЈДЕ УШТЕ МАЛЦЕ ДА ИЗДРЖИМЕ СИТЕ: Грција се отвора за странци на 14 мај

ОБИДОТ САШО МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГА НЕ ИМ УСПЕА, СЕГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ЈА РУШИ ВЛАДАТА ПРЕКУ ФРЧКО, ТОЈ ПО НИКОЈА ЦЕНА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМБАСАДОР – ДРАМА ВО САД, ВМРОВЧЕТО МЕТО КОЛОСКИ АКТИВНО ЛОБИРА ВО ВАШИНГТОН, ВОДИ ЦРНА ПРОПАГАНДА, ВПРЕГНАЛ ГОЛЕМА МАШИНЕРИЈА!

Сета можна машинерија која ја има на располагање ВМРО ДПМНЕ во САД е впрегната во голем проект за кој не се жалат ни пари ни труд ни време ни енергија…

Мицковски дал наредба и преку Антонио Милошоски, Влатче Ѓорчев и Александар Николовски во соработка со шефот на Обединетата Македонска Дијсаспора, Мето Колоски почнале да лобираат по конгресмени, лоби групи, десничарски невладини организации, нашите иселеници кои му се лути на СДСМ за промената на името па сакаат да им се одмаздат и други конекции за да се оцрни ликот и делото на професорот Љубомир Фрчковски, тој да се прикаже како некој сатрап, некој кримос, некој валкан мафијаш, со што требало да се исплашат неколку клучни конгресмени и сенатори кои ќе го блокирале гласањето за Фрчковски во американскиот конгрес.

Во САД однеле исечоци од весници во кои се критикува Фрчковски сите овие 30 години, потоа го однеле и досието од комисијата за лустрација со кое наводно тој бил наредбодавач за нелегално прислушкување, но се кажувале и тотално измислени работи од типот рекла казала, она што во Скопје со години чаршијата го збори за професорот а е резултат на кујните на ВМРО ДПМНЕ кои со децении се обидуваат да го оцрнат и тргнат од јавната сцена но тоа никако не им успева.

Секое назначување на странски амбасадор треба да се одобри од американскиот конгрес и комисијата за надворешна политика и тука биле впрегнати големи напори и многу пари за лоби групи за да се успее во целта. Влатче Ѓорчев ги користел врските на својот дедо, татко на сопругата кој е влијателен републиканец во САД.

Мицковски се надевал дека со спречувањето Фрчковски да замине за САД ќе се нанесе голем удар врз владата откако не се успеа Мијалков да избега ниту пак се успеа во приказните за ново владино мнозинство. Мицковски бил очаен за каква таква медиска победа па дури денеска почнаа да се пуштаат балони и најави за успехот на операцијата иако е се уште рано да се слави од нивна страна, битката допрва почнува во конгресот и стејт департментот и на крај Белата Куќа. Тешко е да се замисли дека СДСМ и Фрчковски ќе седат со скрстени раце и нема да го искористат влијанието на Филип Рикер кој е шеф за Европа на стејт департментот и амбасадорката Брнз. Да потсетиме дека сега во САД на многу висока позиција е вратена повторно и дипломатката Викторија Нуланд која многу добро го познава Фрчковски и македонската политика.

ВМРО ДПМНЕ му е луто на Фрчковски и поради неговиот критички став кон сегашната опозиција и неговата улога во рушењето на режимот на Груевски, па со ова Мицковски се надевал дека ќе нанесе голем удар на СДСМ со оглед на тоа што Фрчковски важи и за неофицијален идеолог и стратег на македонските социјал демократи, едноставно сакал да отепа три муви со еден удар, ем да ја посрами владата, ем да го политички ликвидира Фрчковски ем да го сопре налетот на Мериот Коалицијата која му спрема конгрес и е на пат да го искуфери од белата палата.

Како на ова ќе одговори сега владата, како ќе се постави и дали ќе влезе во своја битка за спас на ликот и делото на професорот пред оваа харанга и црна пропаганда, ќе видиме овие денови. Големи се шансите ВМРО ДПМНЕ пак да прокниже жесток пораз како што беше досега и со Мијалков и со преземањето на власта во собранието.

loading...

AniWatch watch anime online: Watch Naruto (Dub) Episode 60 (https://aniwatch.pro/m/7rv/ep-60)

WCOStream wcostream dragon ball z: The Misfit of Demon King Academy Episode 13