Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ
СУГАРЕВЦИ - ПРЕКРАСНО СЕМЕЈСТВО НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП
СУГАРЕВЦИ - ПРЕКРАСНО СЕМЕЈСТВО НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП
Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА

ОБИДОТ САШО МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГА НЕ ИМ УСПЕА, СЕГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ЈА РУШИ ВЛАДАТА ПРЕКУ ФРЧКО, ТОЈ ПО НИКОЈА ЦЕНА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМБАСАДОР – ДРАМА ВО САД, ВМРОВЧЕТО МЕТО КОЛОСКИ АКТИВНО ЛОБИРА ВО ВАШИНГТОН, ВОДИ ЦРНА ПРОПАГАНДА, ВПРЕГНАЛ ГОЛЕМА МАШИНЕРИЈА!

Сета можна машинерија која ја има на располагање ВМРО ДПМНЕ во САД е впрегната во голем проект за кој не се жалат ни пари ни труд ни време ни енергија…

Мицковски дал наредба и преку Антонио Милошоски, Влатче Ѓорчев и Александар Николовски во соработка со шефот на Обединетата Македонска Дијсаспора, Мето Колоски почнале да лобираат по конгресмени, лоби групи, десничарски невладини организации, нашите иселеници кои му се лути на СДСМ за промената на името па сакаат да им се одмаздат и други конекции за да се оцрни ликот и делото на професорот Љубомир Фрчковски, тој да се прикаже како некој сатрап, некој кримос, некој валкан мафијаш, со што требало да се исплашат неколку клучни конгресмени и сенатори кои ќе го блокирале гласањето за Фрчковски во американскиот конгрес.

Во САД однеле исечоци од весници во кои се критикува Фрчковски сите овие 30 години, потоа го однеле и досието од комисијата за лустрација со кое наводно тој бил наредбодавач за нелегално прислушкување, но се кажувале и тотално измислени работи од типот рекла казала, она што во Скопје со години чаршијата го збори за професорот а е резултат на кујните на ВМРО ДПМНЕ кои со децении се обидуваат да го оцрнат и тргнат од јавната сцена но тоа никако не им успева.

Секое назначување на странски амбасадор треба да се одобри од американскиот конгрес и комисијата за надворешна политика и тука биле впрегнати големи напори и многу пари за лоби групи за да се успее во целта. Влатче Ѓорчев ги користел врските на својот дедо, татко на сопругата кој е влијателен републиканец во САД.

Мицковски се надевал дека со спречувањето Фрчковски да замине за САД ќе се нанесе голем удар врз владата откако не се успеа Мијалков да избега ниту пак се успеа во приказните за ново владино мнозинство. Мицковски бил очаен за каква таква медиска победа па дури денеска почнаа да се пуштаат балони и најави за успехот на операцијата иако е се уште рано да се слави од нивна страна, битката допрва почнува во конгресот и стејт департментот и на крај Белата Куќа. Тешко е да се замисли дека СДСМ и Фрчковски ќе седат со скрстени раце и нема да го искористат влијанието на Филип Рикер кој е шеф за Европа на стејт департментот и амбасадорката Брнз. Да потсетиме дека сега во САД на многу висока позиција е вратена повторно и дипломатката Викторија Нуланд која многу добро го познава Фрчковски и македонската политика.

ВМРО ДПМНЕ му е луто на Фрчковски и поради неговиот критички став кон сегашната опозиција и неговата улога во рушењето на режимот на Груевски, па со ова Мицковски се надевал дека ќе нанесе голем удар на СДСМ со оглед на тоа што Фрчковски важи и за неофицијален идеолог и стратег на македонските социјал демократи, едноставно сакал да отепа три муви со еден удар, ем да ја посрами владата, ем да го политички ликвидира Фрчковски ем да го сопре налетот на Мериот Коалицијата која му спрема конгрес и е на пат да го искуфери од белата палата.

Како на ова ќе одговори сега владата, како ќе се постави и дали ќе влезе во своја битка за спас на ликот и делото на професорот пред оваа харанга и црна пропаганда, ќе видиме овие денови. Големи се шансите ВМРО ДПМНЕ пак да прокниже жесток пораз како што беше досега и со Мијалков и со преземањето на власта во собранието.

loading...

Website https://animekisa.in: Watch Mayo Chiki! animekisa Episode 13 anime sites

Website https://wcostream.cc: Watch Yes! Precure 5 GoGo! wcostream Episode 48 watch animes

TwistMoe: Infini-T Force Movie: Gatchaman - Saraba Tomo yo (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime to watch

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/kissanimemx

Git qt: https://git.qt.io/gogoanimelol