Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

САШО МИЈАЛКОВ УШТЕ Е СТРАВ И ТРЕПЕТ ВО ДРЖАВАТА: НЕГОВИОТ СИН АЛЕКСАНДАР ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНОВИ ПОЛОЖИЛ ОД ПРВА ЗА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА, НЕШТО ШТО СЕ НЕМА СЛУЧЕНО ВО СКОПЈЕ 30 ГОДИНИ

Мактел дознава дека синот на Сашо Мијалков, пред неколку денови полагал за возачка дозвола и се случило за прв пат после 30 години полагање градска во Скопје да некој положи од прва!

– Во земјава никој не може да положи градска во Скопје од прва, тоа само ако си син на Сашо Мијалков – коментираа за Мактел извори кои се добро запознаени за случајот.

Ова само покажува колку е Сашо Мијалков се уште страв и трепет во државата, иако е веќе 7 години надвор од МВР и ДБК, но како главен спонзор на ВМРО ДПМНЕ и со огромно богатство и моќ стекнат со 12 години власт на ВМРО ДПМНЕ, народот уште му се плаши и мисли дека ако му се застане на патот дека ќе има некаква одмазда. Народот уште мисли дека со враќањето на ВМРО ДПМНЕ на власт, Мијалков пак ќе биде човек кој ќе дрма во земјата и ќе одлучува кој ќе има работа, кој ќе оди во затвор, кои фирми ќе имаат дозвола да работат а кои ќе одат во стечај…

Кога некој човек ќе сее страв подолго од 10 години тогаш стравот станува како некоја легенда, како некој мит за некој човек пред кој никој не смеел да го повиши гласот, за Мијалков 12 години во земјава се шепотеше, еден вид земјата беше како Кратово со Ѕинго. Во Кратово се раскажува една анегдота кога работниците се кренале на штрајк незадоволни што Ѕинго им давал бонови со кои ништо не можело да се купи во празните продавници на Силекс, работниците се собрале пред дирекцијата на Силекс но никој не викал имало тишина како на погреб, еден пијан почнал да се дере и да пцуе сите останати нарипале да го замолчат велејќи му ПОТИВКО БЕ МОЖЕ ЌЕ ТЕ ЧУЕ ГЕНЕРАЛНИО! Сироти работници сакале да штрајкуваат без Ѕинго да ги чуе и да дознае за штрајкот.

loading...

đăng ký go88 go88 play info rút tiền go88 lâu

sunwin international logistics co. ltd tại sunwin app store sunwin être