ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ПОРТПАРОЛОТ НА МВР, ТОНИ АНГЕЛОВСКИ ДОБИ ПЛАКЕТА ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ
ПОРТПАРОЛОТ НА МВР, ТОНИ АНГЕЛОВСКИ ДОБИ ПЛАКЕТА ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ
ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ СЕ ФАЛИ ДЕКА Е ЕЛИТНО КУРТОНЧЕ: 500 евра е смешна сума за мене!
ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ СЕ ФАЛИ ДЕКА Е ЕЛИТНО КУРТОНЧЕ: 500 евра е смешна сума за мене!
Приведени четири лица за давање поткуп за гласови во скопско, поткупувале за кандидат на ВМРО ДПМНЕ
Приведени четири лица за давање поткуп за гласови во скопско, поткупувале за кандидат на ВМРО ДПМНЕ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ

СДММ со својот караван „Млади локално заедно“ во Радовиш: Не запираме со креирањето на квалитетни младински политики што носат напредок

Локалните клубови на социјалдемократската младина од Радовиш, Струмица, Босилово, Василево и Ново Село имаа прилика да ги слушнат плановите на својата СДММ како и да ги споделат своите предлози и идеи кои сметаат дека треба да се реализираат во нивните општини.

Оваа можност која ни е дадена, за составување на сопствена младинска програма за претстојните локални избори која ќе се вметне во централната, е одлична шанса да ѝ покажеме на јавноста каква слика сакаме да креираме за општеството во кое живееме и да докажеме дека сме спремни таа замисла да ја оствариме, рече претседателот на СДММ, Марко Михаилоски.

Само со вакви дискусии, со целосна отвореност за критики, решенија, но и со многу посветеност и големо внимание кон тоа што го работиме, може да ја направиме разликата кон подобро од она што го имаме денес. Периодов сме сведоци дека нашите заложби полека, но сигурно се пласираат како реализирани проекти, донесени мерки и изгласани закони. Законот за млади, субвенционираниот студентски оброк и покачувањето на студентските стипендии се само дел од она за кое ние како младина се изборивме и сега овде пред сите вас се обрзувам дека нема да запреме овде. На нас чекаат уште многу успешни приказни кои заедно ќе ги пишуваме, продолжи Михаилоски.

СДММ после цели два месеци поминати на терен со младите од целата земја, ги брои последните трибини со караванот „Млади локално заедно“. Концептот на трибините за генерирање на идеи и предлози од секој млад човек ќе резултира во младинска програма на локалните избори на кои СДСМ во добар дел од општините ќе настапи со кандидати за градоначалници и советници кои ќе бидат од редовите на својата младина.

loading...

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://aniwatch.pro: Watch Looking Up At The Half-Moon aniwatch Episode 6 anime stream

Queen's Blade: Beautiful Warriors (https://twistmoe.net/m/yOre) Episode 6

Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/animeflixnl

Kenhsinhvien: https://kenhsinhvien.vn/wall/animefreakws.1087747/#about